Home » Aktualności » Zabawa andrzejkowa kl. IV – VIII, 16.11.2022

Archiwum

Zabawa andrzejkowa kl. IV – VIII, 16.11.2022

16 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa.  Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb… Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Samorząd Uczniowski przygotował na ten wieczór wybrane wróżby, które miały określić, jak na imię będzie miał przyszły narzeczony lub narzeczona, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, gdzie będą mieszkać. Wcześniej uczniowie przygotowali salę, dekorując, zdobiąc ją m.in. balonami, aby wyglądała niczym sala balowa. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się doskonale, nikomu nie brakowało sił do tańców i zabaw. Oprawą muzyczną całej zabawy zajęli się uczniowie z kl. VIII.