Home » Aktualności » Spotkanie z policjantem, 29.11.2022r.

Archiwum

Spotkanie z policjantem, 29.11.2022r.

Dnia 29 listopada odbyło sie spotkanie z dzielnicowym asp. Lesławem Gomułą z KPP w Ropczycach na temat bezpieczeństwa na drodze dla przedszkola i kl. „0”. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy się zachować poruszając się na drodze, przechodząc przez jezdnię, po co są odblaski. Uczniowie kl. I – III także uczestniczyli w spotkaniu z policjantem i przypomnieli sobie zasady bezpiecznego porusznia sie po drodze. Policjant omówił rodzaje znaków drogowych, wymienił rodzaje pojazdów uprzywilejowanych, a także przypominał o zasadach bezpiecznego podróżowania. Ponadto przybliżył uczniom najważniejsze zasady, jakimi powinni kierować się podczas korzystania z sieci. Podkreślił jakie niebezpieczeństwa wiążą się z nowymi znajomościami w Internecie. Zwrócił również uwagę, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, wierzyć we wszystko, podawać swoich danych. Każdy ruch w Internecie zostawia ślad. Nikt w sieci nie jest anonimowy, a zidentyfikowanie osoby, która popełniła w sieci przestępstwo jest jedynie kwestią zaangażowanych środków i czasu. Ponadto asp. Lesław Gomuła dla uczniów kl. IV – VIII przeprowadził pogadankę nt „Przestępczość wśród nieletnich”. Wyjaśnił jakie konsekwencje ponoszą dzieci, kiedy łamią prawo, przypomniał, że nieletni łamiąc prawo ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny i niewłaściwe postępowanie. Do częstych przestępstw wśród nieletnich należą: udział w bójce lub pobiciu, zniszczenie, uszkodzenie mienia czy też przestępstwa rozbójnicze czyli rozboje, wymuszenia dokonywane z agresją. Uczniowie dowiedzieli się jakie grożą im kary za łamanie prawa, a także co należy zrobić, jakie podjąć działania kiedy znajdą się w niebezpieczeństwie.