Home » Aktualności » Dziewczynki z zerówki w Skrzyszowie na podium w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalno – Recytatorskim „W KRAINIE SŁOWA PISANEGO”!!!

Archiwum

Dziewczynki z zerówki w Skrzyszowie na podium w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalno – Recytatorskim „W KRAINIE SŁOWA PISANEGO”!!!

”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska.
Przedszkole nr 11 w Elblągu w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” zaprosiło dzieci z polskich przedszkoli do pochwalenia się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. „Księga, książka i książeczka, ile dobra w niej dla dziecka?! Powinna znaleźć miejsce pod każdym dachem. Czytana przez dorosłych, przez dzieci, bo – książka to najlepszy przyjaciel na świecie! ”
Z klasy „0” do konkursu zostały przygotowane przez Barbarę Budzik dwie dziewczynki Karolina Kurcz z piosenką „Bajeczki” i Miłosława Fic z wierszem „Ojczysta mowa”. Bardzo miło było nam przeczytać werdykt komisji, ponieważ wśród laureatów na trzy miejsca honorowane w kategorii: piosenka II miejsce w Polsce zajęła Karolina Kurcz, a Miłosława Fic III miejsce w kategorii: wiersz. Obydwie dziewczynki pokazały wysoki poziom w swej kategorii konkursowej. Gorąco im gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu.