Home » Aktualności » Warsztaty – mobilne Laboratorium Przyszłości, 03.01.2023r.

Warsztaty – mobilne Laboratorium Przyszłości, 03.01.2023r.

Dnia 3 stycznia 2023r., uczniowie kl. IV – VI uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki tej wyjątkowej inwestycji w edukację szkoły podstawowe zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Do naszej szkoły przyjechało specjalnie oznaczone i wyposażone w nowoczesny sprzęt Mobilne Laboratorium Przyszłości. Edukatorzy z IBE przeprowadzili warsztaty dla uczniów kl. IV – VI na temat: Drukarka 3D i Sztuczna Inteligencja. Uczniowie nie tylko mogli zobaczyć nowe urządzenia, ale również sami wykonać niektóre przedmioty na drukarce 3D, poza tym usłyszeli wiele ciekawostek związanych z zastosowaniem np. drukarki 3D w przemyśle, nauce, medycynie. Zapewne taka forma zajęć rozbudziła wśród uczniów ciekawość i skłoni ich do zgłębiania wiedzy w tych dziedzinach, a w przyszłości może będą pracować w zawodach obsługując tego typu urządzenia.

Zdjęcia wykonano aparatem pozyskanym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości