Home » Aktualności » Z ŻYCIA ŚWIETLICY, podsumowanie pracy świetlicy za I półrocze 2022/2023

Archiwum

Z ŻYCIA ŚWIETLICY, podsumowanie pracy świetlicy za I półrocze 2022/2023

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/23 Opieką świetlicową objętych było 44 uczniów. Byli to uczniowie klas I-VI. Świetlica szkolna była czynna w godzinach od 7.00 do 16.00. Zajęcia popołudniowe prowadzone były w dwóch grupach.

Celem działalności naszej świetlicy było przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci brały udział w: zabawach w grupach koleżeńskich, grach stolikowych, zajęciach relaksacyjnych, zajęciach plastycznych, zajęciach technicznych, zajęciach muzycznych, rozwiązywaniu zadań logicznych (łamigłówki, układanki), zajęciach ruchowych (w tym na świeżym powietrzu). Uczniowie mieli czas na swobodne zabawy, zgodnie z ich zainteresowaniami. Organizowano również wspólne imprezy między grupami, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, pełnym zaangażowaniem i dużą dawką radości wśród podopiecznych. Były to: „Katarzynki i Andrzejki”, „Bożonarodzeniowe Karaoke”, „Kino świąteczne”.