Home » Aktualności » Uczniowie kl. VIII na strzelnicy, 17.02.2023r.

Archiwum

Uczniowie kl. VIII na strzelnicy, 17.02.2023r.

Dnia 17 lutego, uczniowie kl. VIII wraz z opiekunami udali się do Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie na zajęcia z przedstawicielami jednostki wojskowej i instruktorów szkoły. Uczniowie po raz pierwszy mieli styczność z bronią, co było dla nich ciekawym doświadczeniem. Na początku wszyscy zostali zapoznani z wyposażeniem każdego kadeta, mieli również okazję zobaczyć ich sprzęt. Następnie, kl. VIII poznała budowę i rodzaje broni. Uczniowie zostali poinstruowani o tym jaką prawidłową postawę strzelecką powinno się przyjmować korzystając z broni. W ramach zajęć praktycznych uczniowie uczyli się odbezpieczać broń, przyjmować prawidłową postawę oraz strzelać do celu. Była to niewątpliwie bardzo intrygująca lekcja dla młodzieży.