Home » Aktualności » Wyjazd do Urzędu Gminy, 09.03.2023r.

Wyjazd do Urzędu Gminy, 09.03.2023r.

9 marca, uczniowie klasy VIII udali się do Urzędu Gminy w Ostrowie w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem i pracą urzędu. Pani sekretarz Agnieszka Sochacka opowiedziała o zasadach powoływania radnych i o roli jaką pełni Rada Gminy w Ostrowie. Poznali jakie referaty działają w urzędzie oraz dowiedzieli się jakie mogą załatwić sprawy, a także do kogo i w jakich sprawach mogą zwrócić się o pomoc.  Zobaczyli jak wygląda praca np. w referacie urzędu stanu cywilnego, ochrony środowiska, GOPS oraz jak wygląda i funkcjonuje sekretariat  urzędu. Ponadto przybliżyła uczniom zadania wójta Grzegorza Ożoga i jego zastępcy. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat funkcjonowania Urzędu Gminy i pracy urzędników. Na koniec wszyscy mogli osobiście porozmawiać z wójtem, zobaczyć jak pracuje, jak wygląda Jego gabinet. Za serdeczne przyjęcie i przekazaną wiedzę dziękujemy panu wójtowi Grzegorzowi Ożogowi oraz pani sekretarz Agnieszce Sochackiej.