Home » Aktualności » Rekolekcje szkolne 13-15.03.2023r.

Archiwum

Rekolekcje szkolne 13-15.03.2023r.

W dniach 13-15 marca w parafii pw św. Józefa Oblubieńca NPM w Skrzyszowie odbywały się rekolekcje wielkopostne dla uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie. Słowo Boże dla uczniów głosił ks. Krzysztof Mirek proboszcz z parafii Chojnik. W tych dniach uczniowie uczestniczyli w naukach:

w poniedziałek o godz. 11:00 nauka rekolekcyjna dla kl. I – VIII,

we wtorek o godz. 11:00 nauka rekolekcyjna dla kl. I- VIII,

w środę o godz. 10:00 spowiedź, a później nauka rekolekcyjna dla kl. I – VIII.

Podczas tych spotkań rozważano śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa, czym jest przebaczenie, jak dobrze i owocnie przygotować się do sakramentu spowiedzi.

Z doświadczenia naszej ludzkiej egzystencji – nacechowanej słabością i grzechem – płynie jednak bardzo oczywisty wniosek, iż prawdziwa jedność nie jest możliwa bez przebaczenia. Rodziny, wspólnoty nie są w stanie uniknąć konfliktów, ale są zdolne do budowania jedności właśnie za cenę przebaczenia i pojednania. Czym jest przebaczenie? Jak budować jedność poprzez przebaczenie? Jak dokonuje się trudny proces przebaczania? Ile razy należy przebaczać? Na takie pytania poszukiwano odpowiedzi, rozwiązań i wskazówek. Poprzez wzajemne przebaczenie burzymy mur wrogości między nami, stawiając Chrystusa w centrum naszych relacji. Chrystus bowiem „jest naszym pokojem”. Świadomi słabości naszej ludzkiej natury powinniśmy być nieustannie gotowi, by rozpoczynać od nowa. Każdego dnia mamy być gotowi do wzajemnego obdarowywania się miłością przebaczającą, która jest miłością darmową: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” . Fot. A. Kotowski