Home » Aktualności » Pasowanie na czytelnika, 22.03.2023r.

Pasowanie na czytelnika, 22.03.2023r.

Dnia 22 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Podczas spotkania obejrzeli oni inscenizację przygotowaną przez uczniów z klasy IV i V pt. „Zaczarowany świat bajek”. Postacie z bajek przeniosły pierwszoklasistów w świat bajkowy, zachęcając do częstego korzystania z biblioteki szkolnej oraz poszanowania książki. Zanim nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Na koniec otrzymali oni kolorowe książeczki oraz pamiątkowe dyplomy, które będą przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Wszystkim nowym czytelnikom życzymy wielu przyjemności z czytania książek.