Home » Galerie zdjęć » Realizacja projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Archiwum

Realizacja projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Nasi uczniowie korzystają z zakupionego sprzętu w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”, m.in. wykorzystują go na lekcjach przyrody, techniki, fizyki, informatyki, lekcjach wychowawczych, zajęciach kreatywnych, zajęciach świetlicowych, rewalidacyjnych. Uczniowie na zajęciach z techniki zapoznali się z dawnym fachem jaki posiadała każda dobra gospodyni i nasza babcia, czyli szyciem. Zapoznali się również z zasadami bezpiecznej obsługi sprzętu AGD. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z zasadami dobrego kadrowania podczas wykonywania zdjęć. Młodzież chętnie ćwiczyła obsługę aparatu cyfrowego wykonując zdjęcia. Wykonane fotografie wspólnie oglądali w sali na rzutniku i wybierali z wszystkich zdjęć najbardziej interesujące, aparat ten służy również do dokumentowania imprez i uroczystości szkolnych. Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia w I etapie edukacyjnym i oddziale przedszkolnym (kl. „0”) przy druku 3D z wykorzystaniem pióra 3D. Dzieci szybko pokonały barierę pracy z takim sprzętem i po kolei wypróbowywały swoje możliwości, a wyniki cieszyły oko na wystawie w klasach jako dekoracje. Poprzez wykorzystanie sprzętu pozyskanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole wykonano kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów naszej placówki.