Home » Aktualności » „Międzynarodowy Dzień Ziemi”, akademia w szkole, 27.04.2023r.

Archiwum

„Międzynarodowy Dzień Ziemi”, akademia w szkole, 27.04.2023r.

W poniedziałek – 27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Z tej okazji odbył się apel, który poprowadziły uczennice z klasy 8 : Paulina Gotkowska i Zuzanna Ochab. Dziewczęta przedstawiły prezentację multimedialną, w której przypomniały historię powołania i obchodów Dnia Ziemi na świecie i w Polsce oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą nieodpowiedzialna działalność człowieka i jej ogromny wpływ na przyrodę. Przytoczyły również przykłady zachowań, które mogą to poprawić i zmienić. Odbył się także  również konkurs o tematyce ekologicznej „Uczymy się ekologii”, w której zmierzyli się przedstawiciele poszczególnych klas : Maja Fryz, Remigiusz Czaja, Antoni Mazur, Karolina Dęborowska, Kornelia Zymróz. Uczniowie odpowiadając na różnego rodzaju pytania wykazali się bardzo dobrą wiedzą w tym zakresie. Posegregowaliśmy też śmieci do odpowiednich pojemników.

Na koniec apelu obejrzeliśmy film obrazujący piękno naszej Matki Ziemi a pani Marta Ziobrowska wyrecytowała apel roślin i zwierząt do ludzi uświadamiający promowanie postaw proekologicznych oraz DBANIE O PRZYRODĘ („Apel do ludzi ‘’ Stanisława Karaszewskiego ).

Pamiętajmy o tym , jak kruchy jest ekosystem planety ludzi……..