Home » Aktualności » Karol Wojtyła – 103. rocznica urodzin, akademia 19.05.2023r.

Archiwum

Karol Wojtyła – 103. rocznica urodzin, akademia 19.05.2023r.

…”Żaden człowiek nie ma ścieżek gotowych.

Rodzimy się jak gąszcz,

który może zapłonąć jak krzak Mojżesza

lub może uschnąć.

Ścieżki trzeba przecierać wciąż,

bo mogą zarosnąć na nowo,

przecierać tak długo, aż staną się proste

prostotą i dojrzałością wszystkich chwil…”

 

Dnia 19 maja, uczniowie kl. I, III, V, VI i VIII pod kierunkiem nauczycieli M. Wolak, S. Betlej i A. Zawiszy przygotowali akademię poświęconą pamięci Jana Pawła II. Hasłem przewodnim były słowa: „Bo nie zastąpi Ciebie nikt, do światła otworzyłeś drzwi, trafił duch do naszych serc. Stał się cud zniknął lęk…”

Uczniowie w montażu słowno – muzycznym ukazali drogę Karola Wojtyły od narodzin, aż do śmierci. Pokazując z jakimi trudnościami przyszło mu się zmierzyć oraz skąd czerpał siły, natchnienie do działania. Po wyborze na tron piotrowy, swój pontyfikat otwierał słowami: „Nie lękajcie się”. Jan Paweł II przygotował jedyną wizję nowej cywilizacji. Cywilizacji miłości, cywilizacji nawróconego człowieka. Mawiał: „Miłość jest większa od sprawiedliwości”. Zostawił nam wiele wskazówek, dokumentów, aby umieć kierować się nimi w meandrach naszego „dziwnego świata” po to, aby pięknie, godnie i treściwie żyć.

Beata Babiarz