Home » Aktualności » XVI – Festyn Rodzinny, 18.06.2023r.

Archiwum

XVI – Festyn Rodzinny, 18.06.2023r.

W niedzielę 18 czerwca, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Skrzyszowie odbył się XVI Festyn Rodzinny. Celem festynu jest promocja wartości prorodzinnych poprzez wspólne uczestnictwo rodzin w wydarzeniach kulturalnych oraz artystycznych. To również aktywizacja młodzieży i dorosłych poprzez zaangażowanie w organizację takiego przedsięwzięcia. „Rodzina daje Ci siłę, by wzlecieć ponad ciemność i znaleźć światło”. Starajmy się dbać o to, co jest najcenniejsze, co daje siłę do przezwyciężania trudności, a jednocześnie pokazujmy i przekazujmy młodemu pokoleniu te wartości, które stanowią fundament w budowaniu relacji, więzi międzyludzkich i międzypokoleniowych. Tegoroczny nasz Festyn pięknie wpisał się w Diecezjalne Święto Rodziny.

Tradycyjnie uroczystym przemarszem w wykonaniu mażoretek z zespołu Anturja został rozpoczęty XVI festyn rodzinny. Dyrektor Andrzej Ziajor przywitał zebranych: m.in. radnego i sołtysa wsi – Andrzeja Budzika, radnego Grzegorza Guzka, dzieci, uczniów, rodziców, mieszkańców Skrzyszowa zgromadzonych na tegorocznym festynie. Na samym początku scena opanowana została przez najmłodszych, przedszkolaki przygotowane przez: D. Wronę i M. Darłak pięknie wykonały układy taneczne. Natomiast dzieci z kl. 0: M. Fic, O. Dygdoń i K. Kurcz przygotowane przez B. Budzik zaprezentowały swoje umiejętności taneczno – wokalne.

Następnie mażoretki z zespołu Anturja, który działa przy SP w Skrzyszowie od 2006r., pod kierunkiem instruktorki K. Kosińskiej wystąpiły w różnych układach artystycznych w grupach przedszkolaki, kadetki, juniorki i seniorki. Po nich na scenie pojawiła się utalentowana wokalnie uczennica kl. V – E. Szerszeń, która wyśpiewała utwory z różnych rodzajów muzyki od śpiewanej poezji po rocka, przygotowana przez. N. Myszkowską. Miłośnicy gimnastyki artystycznej i akrobatyki także znaleźli coś dla siebie, mogli podziwiać pokazy dziewcząt z Klubu Akrobatyki Ropczyce w układach indywidualnych i zbiorowych. Po nich scenę ożywiły w swych barwnych strojach i układach tanecznych w rytm muzyki współczesnej uczestniczki zespołu Gama i Vega. W tym roku również ZPiT „Wrzos” uświetnił swoimi występami skrzyszowski festyn, a na koniec nie mogło zabraknąć młodszej grupy kapeli Kurasie, która przyśpiewkami ludowymi i tańcami uatrakcyjniła festyn, a tym samym przypomniała wszystkim o pięknych polskich tradycjach.

Wszystkich do wspólnej zabawy oraz przygotowanych atrakcji zachęcały prowadzące Iwona Szybała i Iwona Tyksińska. Wśród tych atrakcji znalazły się: przejażdżki konne, strzelanie z łuków i pistoletów, limuzyna hummer, dmuchańce, zjeżdżalnie, basen z łódkami i walcami, foto lustro, samochody strażackie, tir i malowanie twarzy i tatuaży. Największą popularnością na tegorocznym festynie cieszyła się loteria, przygotowana przez rodziców, w której można było wylosować bardzo atrakcyjne nagrody.

Każdy miał okazję skosztować kiełbaskę z grilla, hod-dogi, hamburgery, frytki, a także przeróżnych słodkości w formie „słodkiego stołu” przygotowanych przez naszych wspaniałych rodziców. Gry i zabawy dla dzieci prowadziły M. Sokołowska – Andreasik i M. Ziobrowska, podczas których nie tylko dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami sportowymi. Nad bezpieczeństwem i koordynacją festynu czuwali nauczyciele i pracownicy szkoły.

Festyn rodzinny to głównie zasługa dyrektora Andrzeja Ziajora, ale także naszych rodziców oraz zgodnej współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów, a także pomocy różnych instytucji i osób prywatnych, które wspierają tę inicjatywę. Szczególne podziękowania składamy na ręce Wójta Gminy Ostrów – G. Ożoga i Dyrektora CKiB Gminy Ostrów – W. Więcha za okazaną pomoc w realizacji tegorocznego festynu.

To już po raz szesnasty udało się zorganizować takie przedsięwzięcie, które jest niewątpliwie dużym wyzwaniem dla tak małej szkoły. To również pokazuje, że można wspólnie współpracować, wspólnie się bawić i wspólnie usiąść ze znajomymi, rodziną i rozmawiać na różne tematy. Niezmiernie cieszy fakt, że duża liczba osób zaangażowanych w organizację festynu pomaga już kolejny raz, daje to przekonanie, że nasze działania są akceptowane i aprobowane w środowisku. Poprzez wspólne działania możemy zmieniać naszą „małą ojczyznę”, jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak wspaniałej lokalnej społeczności. To motywuje i zachęca do podejmowania kolejnych wyzwań. Dziękujemy za współpracę, wspólną zabawę i zapraszamy za rok.

SPONSORZY XVI Festynu Rodzinnego:

Wójt Gminy Ostrów

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów

Rada Rodziców ZSP w Skrzyszowie

Zakład Mięsny NOWY MAXPOL Brzeźnica

Sklep spożywczy MERKURY Ropczyce

OSP Skrzyszów

OSP Ostrów

Firma ROLMLEK Mielec

Piekarnia CISZEK Dębica

Inżynieria Przemysłowa Instalacje Technologiczne NIWA Ropczyce

Bar KAKTUS Ropczyce

Związek Strzelecki STRZELEC Sędziszów Młp.

SPONSORZY loterii fantowej:

Pizzeria Piccolo Ropczyce, Damian Wiącek Skrzyszów, Firma WROBUD Łańcut, Restauracja Rodzinka Sędziszów Młp., Patrycja i Piotr Żurek Ropczyce, Piekarnia Beata Tyksińska Dębica, Restauracja Czarny Sezam Dębica, Libusza Wierzchanowska – Fic Ostrów, Firma Safran Sędziszów Młp., Adam Kramarz Firma Jarpol Dębica

Więcej zdjęć:

https://os5.mycloud.com/public/d54d0b10-25d8-4460-b9be-7fa5e15c7f4b/folders/fbb2yqimx4ifbdj77ctrdxqz?single=true