Home » Aktualności » XII Rowerowy Rajd Ludzi Pracy, 23.09.2023r.

Archiwum

XII Rowerowy Rajd Ludzi Pracy, 23.09.2023r.

Od czasu rozpoczęcia swojej posługi w parafii żoliborskiej pw św. Stanisława Kostki ks. Popiełuszko związany został z ludźmi pracy. Spotykając się z nimi, wsłuchując się w ich problemy, mówił: „Chyba bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy dzisiaj świadkami i jednocześnie uczestnikami straszliwego zaganiania ludzkości. Ciągły ruch, ciągły niepokój, ciągły lęk, ciągła gonitwa. Już wczesnym rankiem otwierają się bramy domów i drzwi mieszkań… Nadmierna ruchliwość zabrała dzisiejszemu człowiekowi możliwość refleksji nad samym sobą. Nie stać go na to, by zastanowić się, czy jest jeszcze pewien samego siebie, czy jeszcze sobą kieruje, czy też może stał się już tylko pewnego rodzaju automatem. Zabiegany człowiek zamienia często słowa chcę i powinienem, na słowo muszę. Zmienia postawę osoby wolnej na postawę kogoś spętanego, półniewolnika, sterowanego przez cudze myśli i inicjatywy”. Jeżeli żyjesz dobrem tych, dla których pracujesz, gdy dostrzegasz ludzi, z którymi pracujesz, przestajesz żyć tylko dla siebie, żyjesz miłością. Kiedy nasza praca wydaje się niepotrzebna i nieużyteczna, warto przypomnieć sobie apostołów, którzy łowili ryby całą noc i nic nie złowili. Jednak wtedy kiedy nam się wydaje, że nasza praca na nic się nie przydaje, Bóg może wszystko zmienić, nawet to czego sami w naszej pracy nie możemy dostrzec. Ten sam człowiek po tylu latach w dalszym ciągu skupia wokół swojej osoby ludzi pracy. Ludzi, którzy chcą dzielić się z innymi swoją pasją i podejmować bezinteresownie działania dla dobra innych.

23 września 2023r., odbył się XII Rowerowy Rajd Ludzi Pracy zorganizowany przez dyrektora Andrzeja Ziajora. To już po raz dwunasty patron tej placówki zgromadził w tym miejscu ponad osiemdziesiąt osób z różnych miejscowości, pełniących różne funkcje. W tym roku na rajdzie pojawili się też goście z zagranic y, Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Sportowego „Beskid Śląski” z Czeskiego Cieszyna. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy spotkali się na korytarzu w szkole przed tablicą pamiątkową Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie po powitaniu oraz krótkim wprowadzeniu przez dyrektora Andrzeja Ziajora, ksiądz proboszcz poprowadził wspólną modlitwę i po błogosławieństwie delegacja w składzie: dyrektor szkoły, ks. proboszcz Stanisław Kurcap, sołtys wsi Andrzej Budzik, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Rowerowego Tomasz Nalepa  i  prezes Akcji Katolickiej w Skrzyszowie Marzena Sokołowska – Andreasik złożyła okolicznościową wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową patrona. Przedstawiciele Rajdowiczów zapalili znicz przed tablicą pamiątkową poświęconą miejscowemu poecie Edwardowi Zolowskiemu przy budynku Wiejskiego Domu Kultury jego imienia. Trasa XII rajdu w tym roku wiodła przez następujące miejscowości gminy Ostrów i Dębica: Skrzyszów – Paszczyna – Pustków Osiedle – Pustków Wieś – Wola Ociecka – Blizna Park Historyczny – Kamionka – Zdżary – Ostrów – Skrzyszów. W tym roku pogoda była wyjątkowo kapryśna, ale tylko przez chwilę na początku i  nie odstraszyła uczestników. Pokonując poszczególne kilometry rajdowicze odwiedzili takie miejsca jak: Góra Śmierci w Paszczynie, Dworek w Woli Ocieckiej oraz Park Historyczny w Bliźnie, gdzie historię tego miejsca przybliżył dr Jacek Magdoń. Po zregenerowaniu sił w Parku Historycznym wszyscy udali się w dalszą drogę.

W czasie rajdu rowerzystom towarzyszył samochód patrolowy z salonu rowerowego A. Bieszczad z Ropczyc, a także fotoreporter Mateusz Surman. Nad bezpieczeństwem czuwali członkowie PKTR Leliwa i RTR na czele z prezesem Tomaszem Nalepą.

Po przejechaniu dokładnie 50 km uczestnicy spotkali się w Rajskim Ogrodzie, dzięki uprzejmości właściciela Tadeusza Lecha. Tam również do całej grupy dołączyli wice wójt Jacek Róg oraz radni Andrzej Budzik i Grzegorz Guzek, natomiast wójt Grzegorz Ożóg towarzyszył nam na rowerze na trasie rajdu. Swoje umiejętności teraz rajdowicze sprawdzali w następujących konkurencjach:

 

Turniej Strzelecki z Broni Pneumatycznej o Puchar Wójta Gminy Ostrów: I miejsce – Witold Górski, II miejsce – Aneta Kubik – Kłak, III miejsce – Marek Rusz. Statuetkę w kategorii specjalnej Nagroda Dyrektora CKiB Gminy Ostrów zdobyła  Agata Mazur.

Kolejnymi rozegranymi turniejami były:

-Turniej sportowy „Dart” o Puchar Z-cy Wójta Gminy Ostrów: I miejsce – Lesław Głodek, II miejsce – Marek Rusz, III miejsce – Leszek Cimała, a statuetkę w kategorii specjalnej Nagroda Radnego wsi Skrzyszów otrzymał Paweł Brach.

-Turniej Łuczniczy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie: I miejsce – wójt Grzegorz Ożóg, II miejsce – Robert Strychalski, III miejsce – Marcin Wacławek, a statuetkę w kategorii specjalnej Nagroda Sołtysa otrzymali Iwona i Łukasz Mądro.

Na koniec dużo zabawy dostarczyły konkurencje: „rzut kaloszem na odległość” i „dmuchanie w balonik”. W pierwszej statuetkę wywalczył Tomasz Trojnar, natomiast w drugiej kategorii statuetka przypadła Bogusławowi Kaszubie.

 

Po zakończonych turniejach zwycięzcom zostały wręczone puchary, dyplomy, statuetki i medale. Po całodniowych zmaganiach sportowych w świetnych humorach rajdowicze sobotni wieczór spędzili na rozmowach i zabawie przy muzyce, smakując przygotowanych potraw przez kucharza Witolda Ocytko i panie z  naszej szkolnej stołówki.

Dobiegł końca już dwunasty Rowerowy Rajd Ludzi Pracy, który zgromadził miłośników sportu, turystki, a także czcicieli bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie w przyszłym roku.

Tegoroczny rajd wsparli: Wójt Gminy Ostrów, dyrektor CKiB Gminy Ostrów, prezes GZUK w Ostrowie sołtys Skrzyszowa, Rzeszowskie Towarzystwo Rowerowe, Przeworskie Koło Turystyki Rowerowej „Leliwa”, Związek Strzelecki „Strzelec” Sędziszów Młp., Salon Rowerowy Adam Bieszczad Ropczyce, Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa Prestige, Nowy Maxpoll z Brzeźnicy, właściciel sieci „Jubilatka” z Dębicy, piekarnia „Ciszek” i bar „Kaktus z Dębicy, sklep „Merkury” z Ropczyc.