Home » Aktualności » Wyjazd na spektakl teatralny Przygody Tomka Sawyera, 10.10.2023r.

Archiwum

Wyjazd na spektakl teatralny Przygody Tomka Sawyera, 10.10.2023r.

10 października klasy IV – VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie brały udział w przedstawieniu teatralnym pt. Przygody Tomka Sawyera.

Inscenizacja wg powieści Marka Twaina odbyła się w DK „Mors” w Dębicy. Reżyserem spektaklu był Zdzisław Dyrman, który zarazem opracował scenariusz przedstawienia. Koordynatorem artystycznym była Aleksandra Kozeł. Było to widowisko
w wykonaniu aktorów Teatru Artenes z Wrocławia.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z przeróżnymi perypetiami Tomka Sawyera, urwisa
w szerokich, nieco poprzecieranych spodniach. Niektóre z tych przygód wywołały uśmiech na twarzach dzieci, inne zadumę, ale żadna nie była nudna. Uczniowie mogli wczuć się w przeżycia
i emocje Tomka oraz przyjaciół: Hucka Finna i Becky Thatcher. Spektakl był stworzony w taki sposób, że widzowie mieli bezpośredni kontakt z aktorem i tym bardziej mogli przeżyć niesamowite przygody wesołego urwisa Toma Sawyera z St. Petersburga nad rzeką Missisipi.