Home » Aktualności » Pasowanie na ucznia klasy I, 12.10.2023r.

Archiwum

Pasowanie na ucznia klasy I, 12.10.2023r.

12 października odbyła się uroczystość Pasowania dzieci z klasy I na uczniów. W sali zgromadzili się rodzice uczniów klasy I, uczniowie klas II, III i 0 wraz ze swoimi opiekunami i odświętnie ubrane dzieci z klasy pierwszej. Podniosła uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dyrektor Andrzej Ziajor, powitał zebranych i skierował miłe słowa do Pierwszoklasistów. Po przemówieniu dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki przygotowane z wychowawczynią. Uczennice z klasy IV Gabriela Fryz i Kamila Szerszeń „śpiewająco”przyjęły je do społeczności szkolnej, a pani wychowawczyni poprosiła dyrektora o dokonanie aktu Pasowania. Już jako uczniowie klasy I, złożyli uroczyste ślubowanie i odśpiewali hymn szkoły. Uczniowie klasy I obdarowani dyplomami Pasowania i prezentami od rodziców przeszli do swojej sali, aby wspólnie z dyrektorem, rodzicami i nauczycielami poczęstować się smakołykami, które przygotowali rodzice. Uroczystość ta pozostanie w myślach na wiele lat.