Home » Aktualności » Wypominki na cmentarzu, 06.11.2023r.

Archiwum

Wypominki na cmentarzu, 06.11.2023r.

„Jest taki dzień w roku, kiedy refleksja w serce się wkrada, deszczowy, zwyczajny i zimny, dzień 1- go listopada. To taki czas zadumy, modlitwy nad zmarłymi duszami. Chociaż ich już nie ma wśród nas kochamy nadal, więc Pamiętamy” .

Dzień Wszystkich Świętych to zawsze wyjątkowy czas. To pora refleksji, zadumy nad kruchością ludzkiego życia i tego, jak ważna jest w nim obecność naszych ukochanych osób. Ten dzień jest też dniem nadziei. Dla jednych, że kiedyś połączą się z kochanymi osobami, dla innych, że i o nich pamięć będzie trwała dłużej niż ich życie. „Po to jest misja życia, do której tworzenia zachęcam,
aby za jej sprawą i także pod tym kątem ustawiać swoje życie.Pisanie misji zmusza do myślenia o sprawach ostatecznych,
o własnej spuściźnie” – Homer.

Naszą szkolną tradycją stało się już, że każdego roku na początku listopada udajemy się na cmentarz, żeby nad grobami zmarłych w chwili zadumy pomodlić się. 6 listopada cała społeczność szkolna udała się na cmentarz, aby podczas wspólnej modlitwy polecić zmarłych nauczycieli, pracowników, rodziców spoczywających w tym miejscu, jak również na innych cmentarzach. W tych intencjach, jak również wszystkich którzy zostali pomordowani w czasie wojen, walk o wolność, a miejsca ich pochówku są nieznane ks. Stanisłwa Kurcap poprowadził modlitwę. Uczniowie na grobach swoich bliskich zapalili znicz- symbol pamięci.