Home » Aktualności » 233 rocznica uchwalenia Konstytucji, akademia w szkole, 30.04.2024r.

Archiwum

233 rocznica uchwalenia Konstytucji, akademia w szkole, 30.04.2024r.

30 kwietnia cała nasza społeczność szkolna włączyła się w obchody świąt majowych. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem: M.Sokołowskiej – Andreasik, P. Dzierlęgi i B. Bobulskiej – Przysieckiej przygotowali przedstawienie przybliżające nam okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Konstytucja to symbol jedności, zgody narodowej i dziedzictwa historycznego Polaków. Ta data przypomina nam o wartościach, którymi powinniśmy kierować się w naszym życiu – patriotyzmie, szacunku dla narodowych symboli i trosce o przyszłe pokolenia. To spotkanie zachęciło zapewne wszystkich do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym. Piękne pieśni patriotyczne oraz układy taneczne wykonały przedszkolaki i dzieci z kl. 0 przygotowane przez swoich wychowawców.