Home » Bez kategorii » Akademia poświęcona pamięci Jana Pawła II, 22.05.2024r.

Archiwum

Akademia poświęcona pamięci Jana Pawła II, 22.05.2024r.

Karol Wojtyła – 104. rocznica urodzin
…”Musicie być mocni mocą wiary.
Musicie być wierni!
Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba
niż w jakiejkolwiek epoce dziejowej.
Bądźcie
wiernymi świadkami Chrystusa,
nie cofajcie się nigdy
przed przeszkodami, które piętrzą się
na ścieżkach waszego życia…”
Dnia 22 maja 2024r., uczniowie pod kierunkiem nauczycieli M. Wolak, A. Zawiszy i S. Betlej przygotowali akademię poświęconą pamięci Jana Pawła II. Uczniowie w montażu słowno – muzycznym ukazali drogę tego wielkiego Polaka. 104. rocznica Jego urodzin to okazja do przypomnienia starszym, a dla młodszych przedstawienie faktów z historii tego Świętego, z którego dumni są Polacy, a który stał się obywatelem świata. „Nie da się poznać człowieka, nie znając jego historii. Nie da się go zrozumieć, nie wiedząc, czego doświadczył. I choć nie da się wejść w nieswoje buty i przejść przez czyjeś życie, to można dotrzeć do miejsc, które naznaczyły życiorys Karola Wojtyły i przejść drogami, którymi chodził”.