Home » Aktualności » Talent na 5, 24 maja 2024r.

Archiwum

Talent na 5, 24 maja 2024r.

24 maja, w naszej szkole odbył się konkurs Talent na 5, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, a także popularyzacja działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Tego dnia każdy uczestnik miał swoje 5 minut sławy. Konkurs podzielony był na kategorie: piosenka, recytacja, taniec, akrobatyka i gra na instrumencie. W pierwszej kategorii wystąpiły solistki, które zaprezentowały utwory: Zofia Kędzior z kl. 0, piosenka pt „Kózka”, duet Eliza Bieszcz i Amelia Fryz z kl. 0, piosenka pt. „Co, piszczy w trawie”, a Zuzanna Hajduk z kl. 0 tańczyła do „Pokemon partners”. Z kl. I Miłosława Fic, zaśpiewała piosenkę pt. „Do słońca leć”, a Oliwia Dygdoń przedstawiła swoje zdolności w akrobatyce i wyrecytowała wiersz pt. „Przyjście wiosny”, J. Brzechwy. Z kolei Amelia Cieśla z kl. II zaprezentowała swoje umiejętności gry na altówce do utworu pt. „Kaczuszki”, natomiast Adrian Kuraś z kl. III zaprezentował taniec breakdance. Z II etapu edukacyjnego: Szymon Przetacznik wyrecytował wiersz J. Słowackiego „Z pamiętnika Zofii Bobrówny”, Mikołaj Cierniak zaprezentował kilka scenek humorystycznych, a na koniec zatańczył Bartłomiej Dęborowski. Przed ogłoszeniem wyników uczniowie kl. III wyśpiewali „Owocowe super moce”, piosenkę z programu Muzyczne Wyzwanie Chrumasa.

Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie wykazując się przed publicznością nieprzeciętnym talentem. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce zdobyła O. Dygdoń z kl. I, II miejsce Z. Kędzior z kl. 0 i III miejsce Z. Hajduk też z kl.0.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.