Home » Aktualności » Za każdym triumfem kryją się nowe wyzwania…

Archiwum

Za każdym triumfem kryją się nowe wyzwania…

 

Philip Wylie pisał: sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach  wiedzą o tym doskonale sportowcy i tancerze ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie oraz w większości wychowankowie tej szkoły – obecnie już uczniowie Gimnazjum w Ostrowie i szkół ponadgimnazjalnych w Ropczycach i Dębicy, którzy mimo tego, że opuścili już mury swojej podstawówki, ciągle należą do działającego tutaj klubu sportowego UKS „Orzeł” Skrzyszów i zespołu mażoretkowego „Anturja”.

 

            Ci młodzi ludzie, swoją ciężką i systematyczną pracą udowodnili, że stać ich na wiele. Ich sukcesy, zdobyte medale i wyróżnienia zostały uhonorowane na apelu, który odbył się 14 maja 2012 roku w Gimnazjum w Ostrowie. W spotkaniu z młodzieżą, dyrektor Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie – Andrzej Ziajor, w obecności wójta gminy Ostrów – Piotra Cielca, zastępcy wójta – Bogusława Wójcika, dyrektora Gimnazjum w Ostrowie- Marii Wielgus i trenera zapaśników  – Rafała Dobkowskiego, przedstawił osiągnięcia naszych zawodników z klubu sportowego i dziewcząt z zespołu mażoretkowego.

            Grupa Anturja działa przy Szkole Podstawowej w Skrzyszowie od kilkunastu lat. Tancerki  trenują obecnie pod okiem Kingi Mazur. Do zespołu należą uczennice SP w Skrzyszowie, Gimnazjum w Ostrowie i szkół ponadgimnazjalnych w Ropczycach i Dębicy. Są to: Weronika Kosińska, Dominika Fryz, Wiktoria Rymut, Natalia Kryla, Katarzyna Strzok, Aleksandra Bieszcz, Kinga Hamala, Agnieszka Ciepiela, Natalia Maciejko, Kinga Pachoł, Magdalena Kisiel, Karolina Pachoł, Katarzyna Rymut i Jolanta Żurek. Występy mażoretek uświetniają różnego rodzaju imprezy czy festyny. Od pewnego czasu zespół współpracuje z Orkiestrą Dętą w Dębicy i wraz z nimi prezentują się podczas wielu uroczystości  – jak chociażby ostatnio – przemarsz ulicami miasta podczas uroczystości 3-  majowych . Najbliższe występy zespołu Anturja to: festyn w Paszczynie organizowany przez Gminę Dębica(20 maja), uroczystości z okazji 20-lecia ZUK w Ostrowie
(1 czerwca), Dni Dębicy (10 czerwca) oraz festyn rodzinny w Skrzyszowie (24 czerwca). Poza takimi występami dziewczęta biorą również udział w różnego rodzaju przeglądach i konkursach, gdzie często zdobywają wyróżnienia i zajmują wysokie lokaty. Niewątpliwie dużym sukcesem był występ Anturji w Mistrzostwach Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej: dziewczęta uplasowały się na V miejscu i tym samym uzyskały nominację na Mistrzostwa Polski w Opolu.

            Ogromnymi sukcesami mogą się także pochwalić zapaśnicy należący do klubu UKS „Orzeł” Skrzyszów, których trenerem jest Rafał Dobkowski.

            M. Funteyn powiedziała: powtórzyć sukces jest jeszcze trudniej niż odnieść go po raz pierwszy. Tym bardziej cieszy więc fakt, iż nasi zapaśnicy, którzy w ubiegłym roku zajęli czołowe miejsca na Mistrzostwach w Lubzinie, w tym roku powtórzyli swój sukces i na otwarciu sezonu, w XXV Turnieju Zapaśniczym im. Władysława Ruska w zapasach w stylu klasycznym w Myślenicach, wywalczyli jako klub III miejsce ustępując pola jedynie dwóm klubom z Katowic. Oprócz sukcesu drużynowego mogą się również pochwalić wysokimi lokatami indywidualnymi:

-w młodzikach:
                         – Krzysztof Budzik- II miejsce w kategorii wagowej do 42 kg
– w kadetach:
                        – Oskar Krzystyniak – I miejsce w kategorii wagowej do 42 kg
                        – Damian Kryla – II miejsce  w kategorii wagowej do 50 kg
                        – Wojciech Cielak – I miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
                        – Bartłomiej Andreasik – IV miejscew kategorii wagowej do 76 kg

            Każdy sukces to ogromna radość i satysfakcja, jednakże wszyscy doskonale wiemy, że im więcej wysiłku i starań włożymy w treningi przygotowujące nas do danego konkursu czy zawodów, tym większy smak zwycięstwa. Nie każda też dziedzina naszej aktywności wymaga tak systematycznych i ciężkich treningów jak zapasy czy taniec. Tym bardziej więc cieszy fakt, iż ciągle są młodzi ludzie, którzy całkowicie poświęcają się swojej pasji, a ich ciężka praca przynosi wspaniałe rezultaty. Osiągnięte wyniki to również niewątpliwa zasługa trenerów, którzy swoją postawą, zaangażowaniem i zapałem potrafią zachęcić młodzież do aktywności sportowej czy tanecznej. Dlatego też –  trenerzy, zapaśnicy i  tancerze  – podziwiając wasze osiągnięcia chcielibyśmy Wam pogratulować i powiedzieć, iż wasze sukcesy, te duże i mniejsze, świadczą o Waszej sile charakteru i wyjątkowości, a dla innych stanowią źródło inspiracji i są zachętą do podejmowania nowych wyzwań.

Bogusława Matłok