Home » Aktualności » VI Zjazd Szkolnych Kół Caritas.

Archiwum

VI Zjazd Szkolnych Kół Caritas.

 

W czwartek (14 czerwca 2012r.) w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach odbył się VI Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie rozpoczęło się o 10.00, Mszą św. w sanktuarium, której przewodniczył ks. Marian Subocz dyrektor Caritas Polska. Po Mszy, dzieci i młodzież zwiedzali m.in. Skamieniałe Miasto. Był czas na integrację, wymianę doświadczeń i wyróżnienie opiekunów Kół, które w ostatnim czasie aktywnie działały. Spotkanie poprowadził  ks. Ryszard Podstołowicz -dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Z powodu deszczu zaplanowane gry i zabawy zostały przeniesione do hali sportowo-widowiskowej. W diecezji tarnowskiej w 151 szkołach działa ok. 3,5 tys. wolontariuszy Caritas. Dzieci i młodzież pomagają swoim rówieśnikom i starszym.

Wszyscy wolontariusze naszego SKC wraz z ks. Asystentem Januszem Skrzypkiem, opiekunką Beatą Bobulską- Przysiecką oraz Bogusława Matłok miło wspominają uczestnictwo w  VI Zjeździe Szkolnych Kół Caritas.