Home » Aktualności » UKS „ ORZEŁ” SKRZYSZÓW

Archiwum

UKS „ ORZEŁ” SKRZYSZÓW

 

Sekcja zapaśnicza istnieje od maja 2009r. Obecnie liczba trenujących chłopców wynosi       30 osób. Treningi prowadzone są w Skrzyszowie i w  Woli Ocieckiej w szkołach podstawowych, dwa razy w tygodniu ( wtorek, czwartek). W maju 2010 r. zawodnicy sekcji zapaśniczej zadebiutowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego odbywających się co roku w Lubzinie. Zważając na to, iż był to ich pierwszy start, imponujący jest wynik jaki udało się osiągnąć, mianowicie III miejsce w punktacji klubowej na 10 startujących ekip. Kolejnym startem był Memoriał im. Harczenki odbywający się pod koniec czerwca 2010r. w Bydgoszczy. Jest to turniej rangi międzynarodowej, z którego chłopcy wrócili bez większych sukcesów.

 

W oczach trenerów Kadry Wojewódzkiej znalazło uznanie sześciu zawodników naszej sekcji.

W sierpniu odbyli oni dwa obozy sportowe. Pierwszy w Janowie Lubelskim, a drugi w Zakopanem. Kadra Wojewódzka liczy 16 osób, tym bardziej cieszy fakt, iż reprezentuje nas, aż sześciu zawodników. Jesień i zima to okres przygotowawczy przed nadchodzącym sezonem startowym. Chłopcy przetrenowali go bardzo solidnie.

W dniach 15 –16. 04.2011r. wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju UKS-ów w Chełmie, gdzie dwóch zawodników zajęło kolejno IX i X miejsce.

W Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, które odbyły się 21 maja 2011r.

w Lubzinie chłopcy wywalczyli 4 medale: jeden złoty i trzy brązowe zajmując ostatecznie czwartą lokatę w punktacji klubowej.

 

18.06.2011r. odbył się w Dębicy I Turniej o Puchar Stowarzyszenia Zapaśniczego Klubu Sportowego Wisłoka Dębica. Chłopcy zdobyli w sumie 5 medali zajmując  III miejsce w punktacji klubowej.

Kolejny wyjazd to zawody w Myślenicach gdzie zdobyliśmy 3 medale ( srebro i dwa brązy ).

W okresie wakacyjnym odbyły się dwa obozy Kadry Wojewódzkiej Młodzików (  Janów Lubelski i Zakopane) gdzie reprezentowało nas  aż 5 – ciu zawodników.

22 września 2011r. w Wierzbicy koło Chełma odbyła się najważniejsza impreza dla tej grupy wiekowej,  mianowicie Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Regionu „C” w stylu klasycznym gdzie zawodnik Wojciech Cielak był o krok od zdobycia brązowego medalu zajmując ostatecznie 5 pozycję.

09.10.2011r. we Włodawie odbyły się te same mistrzostwa tylko w innym stylu – stylu wolnym. Zdecydowaliśmy się zaryzykować i wystartować również w tych mistrzostwach przywożąc brązowy medal – Oskara Krzystyniaka i ponownie pechowe V miejsce Wojciecha Cielaka.

W sumie UKS „ ORZEŁ’ SKRZYSZÓW zdobył w mistrzostwach 7 pkt we współzawodnictwie sportowym co jest dość miłym zaskoczeniem, patrząc na wyniki innych klubów z województwa podkarpackiego.

 

22.10.2011r. to wyjazd na zawody za granicę Trinec – Czechy, gdzie startowało 5 zawodników z naszego klubu. Najlepszą pozycję zajął Wojciech Cielak – IV miejsce. Wojtek to największy pechowiec sezonu, ponieważ miał trzy szanse na zdobycie brązowych medali i zawsze zabrakło mu tej przysłowiowej „kropki nad i”.

 

Początek roku 2012 to czas ciężkiej pracy i przygotowań do sezonu. W lutym spędziliśmy tydzień na obozie kondycyjnym, który odbył się w Dębicy. W marcu dwóch zawodników próbowało swoich sił w Pucharze Polski Kadetów w Janowie Lubelskim, jednakże biorąc pod uwagę ich młody wiek nie udało im się odnieść znaczącego sukcesu.

 

Dnia 28 maja 2012r. odbył się XXV Turniej Zapaśniczy im. Władysława Ruska w Myślenicach. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ORZEŁ Skrzyszów spisali się wyśmienicie zdobywając 4 medale i zajmując III miejsce w punktacji klubowej.

W grupie wiekowej młodzicy Krzysztof Budzik zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 42 kg. W tej samej kategorii ale w grupie kadetów Oskar Krzystyniak wywalczył złoty medal, podobnie jak jego kolega Wojciech Cielak w kategorii do 63 kg. Damian Kryla w kategorii do 50 kg zdobył brąz, a Bartłomiej Andreasik w kategorii do 76 kg ostatecznie IV miejsce. UKS ORZEŁ Skrzyszów zdobył łącznie 29 pkt co dało III miejsce w punktacji klubowej. Niezmiernie cieszy fakt, iż zdołały nas wyprzedzić tylko 2 kluby z Katowic, a pozostawiliśmy w tyle kluby z Dębicy, Lubziny, Radomyśla Wielkiego, Gorlic, Krakowa, Zalasu i Myślenic. Trener naszych zapaśników Rafał Dobkowski odebrał puchar i dyplom z rąk byłego mistrza świata w zapasach Wacława Orłowskiego. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów nie tylko na polskich matach ale także Europy i Świata.

Początek lipca 2012r. to czas obozu sportowego w Janowie Lubelskim, a następnie wakacyjna przerwa w treningach do sierpnia.

Od początku istnienia sekcji zapaśniczej jej trenerem jest Rafał Dobkowski, a funkcję prezesa pełni obecnie Ireneusz Perlik (wcześniej pełnił Andrzej Budzik).

Zdjęcia z zawodów i turniejów zapaśniczych – Patrz na stronie głównej „UKS”