Home » Aktualności » XVIII Międzygminny Konkurs Piosenki Religijnej w Nawsiu 15.12.2013r.

Archiwum

XVIII Międzygminny Konkurs Piosenki Religijnej w Nawsiu 15.12.2013r.

W niedzielę 15 grudnia w Filii Ośrodka Kultury w Nawsiu odbył się  XVIII Międzygminny Konkurs Piosenki Religijnej Nawsie 2013.

Z naszej szkoły do tego konkursu zostały przygotowane przez Barbarę Budzik dzieci z kl. „0”
Weronika Fortkowska-  piosenka „Mały”
Martyna Bieszcz-  piosenka „ Wesołek Boży”
Duet Kamila Borowiec i Nikola Przetacznik-  piosenka „Światełka”. Martyna Bieszcz wyśpiewała wyróżnienie i otrzymała nagrodę rzeczową. Z klasy I przygotowana przez Alinę Zawiszę wystąpiła Maria Cieśla w piosence „Boża radość” i także wyśpiewała nagrodę oraz upominek. Klasę III reprezentował kwartet ( Zuzanna Bachórz, Maksymilian Kisiel, Jeremiasz Żurek, Mateusz Hamala) przygotowany przez Anną Bochenek w piosence „Boża radosć”, który zdobył nagrodę. Wszyscy uczestnicy śpiewali w najmłodszej grupie wiekowej i jak widać z dużym sukcesem. Jury oceniało wiele aspektów śpiewu, a mianowicie walory głosowe, muzykalność i poczucie rytmu, dykcję i poprawność językową,  interpretację, ogólny wyraz artystyczny. W każdej kategorii wiekowej były przyznawane trzy równorzędne nagrody i 3 równorzędne wyróżnienia. Podczas oceny jury przekazało uczestnikom wskazówki do dalszej pracy nad rozwojem wokalnym. Mamy nadzieję, że będą one motywacją dla uczniów do doskonalenia swoich umiejętności muzycznych, a także bodźcem do konfrontacji z uczniami innych szkół podczas następnych konkursów piosenki.

Gratulujemy naszym wokalistkom i wokalistom, a także ich opiekunom tak wielkich osiągnięć i sukcesów.