Home » Aktualności » VI Zlot Historyczno – Militarny w Bliźnie 9.08.2015r.

Archiwum

VI Zlot Historyczno – Militarny w Bliźnie 9.08.2015r.

Dnia 9 sierpnia reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w I Powiatowym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej podczas VI-ego Zlotu Historyczno – Militarnego w Bliźnie. Mimo wypoczynku wakacyjnego dzieci bardzo chętnie przybyły na wokalne próby, aby ładnie wyśpiewać przygotowane w roku szkolnym piosenki.

Szkołę reprezentowały klasy:

kl.”0″ przygotowana przez Barbarę Budzik

duet: Magdalena Bachórz i Krzysztof Mosior- piosenka „Czerwone słoneczko”

zespół: Magdalena Bachórz, Krzysztof Mosior, Paulina Gotkowska, Maja Fryz, Zuzanna Ochab i Wiktoria Kłusek- piosenka „Ułani, ułani”

kl. I przygotowana przez Annę Bochenek

solistka: Martyna Bieszcz- piosenka „Poszłabym do wojska”

kl. II przygotowana przez Alinę Zawisza

solistka: Maria Cieśla- piosenka „Ojczyzna”

Uczniowie bardzo ładnie wystąpili na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nauczycielki odebrały specjalne podziękowania z rąk pani Renaty Butryn-poseł na Sejm RP za przygotowanie uczniów do udziału w Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej. Podczas zlotu uczniowie mieli okazję obserwować inscenizację historyczną, sprzęt wojskowy, grupy rekonstrukcyjne, stanowiska milatarno – sprawnościowe oraz skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci.