Home » Aktualności » Wycieczka kl. 0 i przedszkola do Parku Historycznego w Bliźnie i do lasu. 30.09.2015r.

Archiwum

Wycieczka kl. 0 i przedszkola do Parku Historycznego w Bliźnie i do lasu. 30.09.2015r.

Dnia 30 września dzieci z przedszkola i kl, „0” pod okiem swych pań zwiedzali miejsce pamięci i pojednania narodu polskiego oraz niemieckiego, czyli Park Historyczny w Bliźnie. Przewodnik p. Wiesław Jeleń opowiedział dzieciom o latach okupacji hitlerowskiej 1943-1944, w których to montowano i wystrzeliwano niemieckie latające pociski V-1 i rakiety V-2, tajną broń Hitlera, której tajemnice wykradł polski ruch oporu.

Dzieci oglądnęły rekonstrukcje rakiety V-2, ostatnio wykopaną jej autentyczną głowicę, barak obozowy, okop obserwacyjny, fragmenty torów, przedmioty użytku codziennego oraz mogły posterować samolotem Antek. Ponieważ Blizna to wieś  śródleśna nie omieszkaliśmy z maluszkami odwiedzić lasu, pozachwycać się jego urokami, głęboko pooddychać świeżym powietrzem, przypomnieć piętra roślinności leśnej, poszukać znanych gatunków drzew, leśnych owoców itd. Nasze oczekiwania zostały zaspokojone, a deficyt był tylko z grzybami jadalnymi, bo spotykaliśmy same muchomory.