Home » Aktualności » Rocznica katastrofy smoleńskiej. Apel 11.04.2016r.

Archiwum

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Apel 11.04.2016r.

11 kwietnia przez ZHR pod kierunkiem opiekuna Annę Bochenek został zorganizowany apel pamięci ofiar w Katyniu, Miednoje, Smoleńsku z 1940 roku oraz ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Aby uczcić 70 rocznicę tragedii katyńskiej, przez lata skrywaną przez Rosjan, 10 kwietnia 2010 roku polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim, parlamentarzystami, kombatantami oraz dowódcami wszystkich rodzajów sił zbrojnych, samolotem Tu154M udała się do Smoleńska. Na miejsce uroczystości jednak nigdy nie dotarli. Samolot rozbił się przed Smoleńskiem. Wszyscy zginęli – 96 osób.

Podniosłość, powagę, smutek podczas apelu pamięci potęgował utwór Michała Lorenca pt.” Wyjazd z Polski”. Dziękujemy harcerkom za te chwile wspomnień.