Home » Aktualności » VI Festyn Rodzinny w Skrzyszowie

Archiwum

VI Festyn Rodzinny w Skrzyszowie

 

W niedzielę 24 czerwca w godzinach od 1400– 2130 przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie miał miejsce VI Festyn Rodzinny połączony z zabawą, konkursami i rekreacją. Patronat nad piknikiem objął wójt Gminy Ostrów, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie. Organizatorami pikniku byli: dyrektor szkoły Andrzej Ziajor, nauczyciele i Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Skrzyszowie.

 

Przemarsz skrzyszowskiego zespołu mażoretek- Anturja- od bramy do sceny zasygnalizował otwarcie pikniku. Mażoretki defilowały do marszowych rytmów Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Szkoły Muzycznej w Dębicy. Festyn oficjalnie rozpoczął dyrektor szkoły Andrzej Ziajor. Powitał zebranych gości, dzieci, rodziców, mieszkańców Skrzyszowa i okolic oraz wszystkich obecnych.

Dyrektor wspomniał, że w 2007 r. odbył się I festyn z funduszy uzyskanych od sponsorów. Kolejne trzy festyny w latach 2008-2010 były zorganizowane z projektów unijnych. Mieliśmy wtedy większe możliwości finansowe  i mogliśmy dużo więcej zaoferować bezpłatnie dzieciom i mieszkańcom Skrzyszowa.
W ubiegłym i obecnym roku mimo, że już nie ma możliwości korzystania z tych projektów nadal staramy się kontynuować tego typu imprezy i organizujemy festyny rodzinne z pomocą ludzi dobrej woli. Dzięki nim udało nam się zapewnić bezpłatnie sporą część atrakcji dla dzieci. Sponsorzy festynu to:

– P. Jan Niwa z Dębicy

– P. Helena i Władysław Szczęch z Sędziszowa Małopolskiego

– Ks. Janusz Skrzypek

– Firma Handlowo- Usługowa „Mars” w Ostrowie

– Firma Plastbud z Pustkowa

– Sklep Bomir Skrzyszów

– FHU Comax Computers z Ropczyc

– P. Wiesław Milczanowski Handel i Usługi Transportowe  w Ostrowie

– Piekarnia Ciszek w Dębicy

– Firma Handlowo- Usługowa Kograko w Dębicy

– Firma Nowy Maxpol z Brzeźnicy

– Przedsiębiorstwo Stek-Roll z Dębicy

– Firma Foto-Color z Ropczyc

– P. Renata Wawro Sklep Spożywczy Merkury w Ropczycach

– Rada Rodziców przy naszej szkole 

 

Dyrektor złożył serdeczne słowa podziękowania tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu festynu (wójtowi – p. Piotrowi Cielcowi, wice wójtowi – p. Bogusławowi Wójcikowi, a także Dyrektorowi GCKiS p. Przemysławowi Łagowskiemu
i dyrektorowi ZUK p. Markowi Gubernatowi oraz radnemu p. Andrzejowi Budzikowi). Podziękował także p. Tomaszowi Idziorowi i p. Tomaszowi Guziorowi , którzy zajmowali się przygotowaniem nagłośnienia i oświetlenia. Nie zapomniał także o strażakach ze Skrzyszowa i Ostrowa, którzy wypożyczyli ławki.

Podziękował nauczycielom, pracownikom szkoły, pracownikom stołówki oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w przygotowanie tej imprezy.

Wyrazy wdzięczności skierował do komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Ropczycach oraz OSP Ostrów i Kozodrza za udostępnienie samochodów strażackich na festyn. Podziękował również wszystkim występującym zespołom i ich opiekunom oraz zaprosił do obejrzenia programu na scenie plenerowej.

 

Kilkakrotnie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Szkoły Muzycznej w Dębicy.  

Zespół Anturja działający już od kilku lat przy Szkole Podstawowej w Skrzyszowie popisał się swymi układami tanecznymi, choreografią i strojami dobieranymi do charakteru muzyki. Tancerki  trenują obecnie pod okiem Kingi Mazur.

 

Dla miłośników folkloru podczas festynu znalazło się małe co nie co, a to za sprawą zespołu „Iglopolanie” z Domu Kultury MORS w Dębicy.

Taniec klasyczny mogliśmy podziwiać w wykonaniu par tanecznych z Towarzystwa Przyjaciół Tańca „Złota Para” w Dębicy. Młodzi tancerze to też laureaci festiwali tanecznych.

Zaproszona Formacja Tańca Nowoczesnego „Vega” z Centrum Kultury w Ropczycach zachwyciła obecnych mixem gorących latynoskich tańców z fitnessem. Zaprezentowała bowiemZumbę, czyli fuzję tańca i aerobiku zainspirowaną latynoskimi rytmami. To obecnie jeden z najmodniejszych kierunków taneczno-rozrywkowych w USA, który wielkimi krokami wchodzi także do Europy!

Ogromnymi sukcesami pochwalili się także zapaśnicy należący do klubu UKS „Orzeł” Skrzyszów, których trenerem jest Rafał Dobkowski.

Podczas festynu wszyscy zapaśnicy pod okiem trenera zademonstrowali rozgrzewkę przygotowującą do walki oraz wiele chwytów zapaśniczych, poparte komentarzem długoletniego trenera zapasów w Lubzinie, Andrzeja Jedynaka.

Kilka układów tanecznych pokazała obecnym na festynie młodsza grupa taneczna „Lotos” ćwicząca przy naszej szkole, której instruktorem jest również Kinga Mazur.

Dzieci z przedszkola pod okiem dyrektor Doroty Wrony zatańczyły „Sałatkę” i „Ramaja”, a dzieci z kl. „0” pod kierunkiem Barbary Budzik namalowały gestem muzykę kompozytora Roberta Schumanna.

Podczas pikniku można było skorzystać z wielu atrakcji: trampoliny, zjeżdżalni,  ujeżdżania byka .Były zapewnione przejażdżki konne, bryczką oraz samochodem zabytkowym. Była okazja pooglądać samochody strażackie i zobaczyć prezentacje możliwości wozów bojowych i umiejętności druhów strażaków. Oprócz tego cały czas przygrywała muzyka zespołu Państwa Rachwałów z Ropczyc. Nie zabrakło konkursów zręcznościowych z nagrodami i zabaw dla dzieci przy muzyce. Rodzice wraz z dziećmi wzięli udział we wspólnych konkurencjach rekreacyjno – sportowych.

Kucharki dla występujących przygotowały grochówkę.

Końcowym akcentem spotkania była zabawa taneczna przy muzyce. Wszystko to odbywało się  w niezapomnianej atmosferze, którą tworzyli duzi i mali uczestnicy  tego wyjątkowego spotkania. W imieniu wszystkich rodziców i dzieci przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Pociask  gorąco podziękowała dyrektorowi szkoły Andrzejowi Ziajorowi za zorganizowanie VI Pikniku Rodzinnego i możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu przy pięknej, słonecznej pogodzie.

 

 

                                                                                           Barbara Budzik