Home » Aktualności » Dwa I miejsca w XIII Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu Śpiewać”w Wiercanach 6.11.2012r.

Archiwum

Dwa I miejsca w XIII Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu Śpiewać”w Wiercanach 6.11.2012r.

  ORGANIZATOR KONKURSU TO: GMINNY OŚRODEK KULTURY W IWIERZYCACH Z/S W WIERCANACH POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU ROPCZYCKO – SĘDZISZOWSKIEGO ORAZ WSPÓŁUDZIALE: • PARAFII RZYMSKO – KATOLICKIEJ W NOCKOWEJ •KLASZTORU BRACI MNIEJSZYCH KAPUCYNÓW W SĘDZISZOWIE MŁP. WSPÓŁPRACA: • CENTRUM KULTURY W ROPCZYCACH • GMINNY OŚRODEK KULTURY, SPORTU I REKREACJI W OSTROWIE Z/S W KAMIONCE • GMINNY OŚRODEK KULTURY I WYPOCZYNKU W WIELOPOLU SKRZ.  

Dnia 6 listopada dzieci z klasy „O” przygotowane przez Barbarę Budzik, uczniowie z klasy I (Oliwia Juchno, Magdalena Szafraniec, Justyna Jezuit, Marika Lipa)przygotowani przez Bogusławę Przydział, uczniowie z klasy II (Zuzanna Bachórz, Maksymilian Kisiel, Aleksandra Kruczek, Szymon Lepak, Gabriela Marć) przygotowani przez Annę Bochenek i uczniowie z klasy III  (Oliwia Krzystyniak, Wiktoria Jewiarz, Angelika Jopek, Kamil Przetacznik, Kamila Fryz) przygotowani przez Alinę Zawisza wzięli udział w XIII Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu Śpiewać” w Wiercanach. Konkurencja była bardzo duża, występowaliśmy w I i II grupie wiekowej. Dzieci z klasy „O” (cała grupa) śpiewała piosenkę „Anioł Stróż”. Dziewczynki z klasy I zaśpiewały „Oto mały chórek”, uczniowie z klasy II zaprezentowali się w piosence „Boża radość w sercu mym”.  Natomiast kwintet z klasy  III zaśpiewał „Sieje je”.  Występy poszczególnych wykonawców oceniała komisja powołana przez organizatora. Kryteria oceny jury: -czystość wykonania utworu, -interpretacja utworu, -prezentacja na scenie, -dobór repertuaru, -ogólny wyraz artystyczny.  Występy zakończyły się dużym sukcesem, ponieważ klasa „O”zdobyła uznanie wymagającego jury i wyśpiewała I miejsce w I grupie wiekowej oraz zespół z klasy II również zajął I miejsce w kategorii zespołów w II grupie wiekowej. Zostaliśmy zaproszeni na koncert finałowy laureatów, który odbędzie się dnia 18 listopada 2012 r. w kościele parafialnym w Nockowej.  Jesteśmy przekonani, że takie duże konkursy to przygoda z muzyką, gdzie zdobywa się bezcenne doświadczenie. Ten sukces będzie motywacją do dalszej intensywnej pracy nad rozwojem wokalnym uczniów.  Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom konkursu oraz ich opiekunom.