Home » Aktualności » XX JUBILEUSZOWA EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH 5.01.2013r.

Archiwum

XX JUBILEUSZOWA EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH 5.01.2013r.

  Włączyliśmy się do XX Jubileuszowej edycji wojewódzkiego konkursu szopek bożonarodzeniowych 2013r. wykonując szopki nawiązujące do tradycji chrześcijańskiej.

Celem konkursu było: 1.Przywrócenie tradycji i obyczajowości, które łączą się ze świętami Bożego Narodzenia. 2.Tworzenie podstaw własnej wizji swojej przyszłej rodziny. 3.Wzbudzanie odwiecznej tęsknoty do ciepła domu rodzinnego, szczęścia i pokoju. 4.Zainteresowanie regionem ze szczególnym uwzględnieniem jego walorów historycznych i architektonicznych.   Z naszej szkoły szopki różnymi ciekawymi technikami wykonali: Hubert Powrózek z klasy I, Oliwia Juchno z klasy I, Bartosz Chmiel, Kamila Fryz, Angelika Jopek, Krystian Wiącek i Kamil Przetacznik- grupa uczniów  z klasy III, Jakub Głodek z klasy IV, Alicja Pociask, Kinga Klimek, Wiktoria Rymut- uczennice z klasy VI, Marcin Napora z klasy VI.   Komisja przy ocenie brała pod uwagę: • walory twórcze dzieła • wartość treściową • akcenty regionalne • walory estetyczne budowli i postaci   Dziękujemy uczestnikom i ich rodzinom za zaangażowanie i kultywowanie tradycji chrześcijańskich.