Home » Aktualności » „Ratujemy i uczymy ratować” w skrzyszowskiej szkole

Archiwum

„Ratujemy i uczymy ratować” w skrzyszowskiej szkole

W listopadzie 2012 roku, dwie nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie, A. Bochenek i A. Zawisza, odbyły szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez ratowników Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach projektu „Ratujemy i uczymy ratować”. 

Program szkolenia obejmował podstawy pierwszej pomocy czyli: wezwanie pomocy, zachowanie w razie utraty przytomności oraz resuscytację krążeniowo – oddechową. Po ukończeniu szkolenia nauczycielki otrzymały odpowiedni certyfikat oraz nieodpłatne materiały dydaktyczne tj. podręcznik dla nauczyciela, książki dla dzieci oraz zestawy fantomów i wydawnictwa DVD. Od stycznia 2013 roku nauczycielki rozpoczęły sukcesywnie prowadzić zajęcia z uczniami. Zostali przeszkoleni wszyscy uczniowie naszej szkoły od klasy I do VI. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Każdy uczeń otrzymał „Podręcznik do nauki pierwszej pomocy”. Oby nigdy nie przeszli obojętnie obok człowieka, który czeka na ich pomoc.