Home » Aktualności » Jasełka i wigilie klasowe. 20.12.2013r.

Archiwum

Jasełka i wigilie klasowe. 20.12.2013r.

Tradycyjnie w ostatni dzień nauki przed świętami, czyli 20 grudnia odbyły się spotkania wigilijne w klasach z wychowawcami i rodzicami. Przy wigilijnym stole spędziliśmy czas w iście rodzinnej atmosferze. Po klasowych wigiliach miały miejsce jasełka szkolne oraz wieczerza wigilijna nauczycieli i pracowników szkoły.

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. W tym roku w postacie jasełkowe wcieliło się szereg uczniów przygotowanych przez Bogusławę Matłok, ks. Janusza Skrzypka i Marzenę Sokołowską- Andreasik. Przedstawili oni chwilami śmieszną, chwilami wzruszającą historię o walce dobra ze złem, o poszukiwaniu „Betlejem” odbywającą się na tle wyjątkowej nocy narodzenia Jezusa. Dzieci z klasy „0” pod okiem wychowawczyni Barbary Budzik wcieliły się w chór anielski. Recytowały wiersze i śpiewały Jezuskowi kołysanki. Opowieść o Bożym Narodzeniu ubogaciły pastorałki w wykonaniu chórku szkolnego przygotowanego przez Karola Książka oraz instrumentalne wersje kolęd na flecie i skrzypcach w wykonaniu Zuzi Bachórz i Aleksandry Kuraś. Zabrzmiały one skocznie i z werwą, niosąc wiele radości. Nie zabrakło świątecznych piosenek w języku angielskim. Znakomite teksty , pomysłowe stroje „wyczarowane” przy pomocy rodziców oraz kolędowanie z akompaniamentem różnych instrumentów podobały się wszystkim. Na zakończenie pan dyrektor szkoły Andrzej Ziajor złożył wszystkim gościom, pracownikom szkoły i uczniom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.