Home » Aktualności » Z wizytą w pasiece. 23.05.2014

Archiwum

Z wizytą w pasiece. 23.05.2014

23 maja dzieci z klasy „0” z wychowawczynią udały się na pieszą wycieczkę do pobliskiej pasieki w Skrzyszowie – Budzyniu.
Właściciel pasieki, pszczelarz – pan Andrzej Myśliwiec bardzo ciekawie opowiadał na temat życia pszczół, ich zwyczajów i charakterystycznych cech.  Dzieci zobaczyły jak wygląda strój pszczelarski, wnętrze ula, zaobserwowały pszczoły robotnice, trutnie, larwy  i młode pszczoły dojrzewające w zasklepionych plastrach z wosku. Miały też okazję skosztować świeżego miodu. Pracowite pszczoły przez cały czas przynosiły do uli słodki nektar i pyłek. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają pszczoły w przyrodzie i jaki mają wpływ na życie ludzi.

Dziękujemy pszczelarzowi p. Andrzejowi za informacje o pszczelim królestwie.