Home » Aktualności » Laureatka ze Skrzyszowa w I Podkarpackim Konkursie Piosenki Przedszkolnej O BAŚNIOWĄ NUTKĘ. 28.05.2014

Archiwum

Laureatka ze Skrzyszowa w I Podkarpackim Konkursie Piosenki Przedszkolnej O BAŚNIOWĄ NUTKĘ. 28.05.2014

28 maja odbył się finał I Podkarpackiego Konkursu Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę”. Można było wysłuchać i oglądnąć piękne prezentacje wokalne dzieci 5-6 letnich uczęszczających do przedszkoli na terenie województwa podkarpackiego. Radośnie i wesoło było w tym dniu na scenie Samorządowego Domu Kultury w Mielcu. Konkurs zorganizowany był przez Przedszkole Miejskie nr 9 im. „Baśniowej Krainy” w Mielcu. Aby zakwalifikować się do konkursu należało nagrać jeden utwór wykonany przez uczestnika (zespół), zapisać na nośniku cyfrowym i przesłać do organizatorów. Martynka Bieszcz z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie przygotowana przez Barbarę Budzik przeszła eliminacje wstępne i zakwalifikowała się do finału, podczas którego wykonała piosenkę „Mrówka w kąpielówkach” J. Wojdaka.

Martyna Bieszcz z kl. „0”  pięknie wyśpiewała całym ciałem, malując gestami treść piosenki, pokazując wielką pracowitość mrówek, zwyczaje, i ich energiczne zachowanie w mrówczej rodzinie. Doskonale zachowała rytm i spodobała się widowni. Ucharakteryzowana została przez mamę na mrówkę w kapielówkach. Jury oceniało uczestników pod względem:

    – doboru repertuaru dostosowanego do wieku,

    – walorów głosowych,

    – muzykalności,

    – interpretacji

– osobowości scenicznej uczestnika.

     Martynka została laureatką I miejsca w I Podkarpackim Konkursie Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę”. Gratulujemy i życzymy małej wokalistce mrówczej energii w pogłębianiu zdolności muzycznych.

J.W. Goethe:
„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”.