Home » Aktualności » VIII festyn rodzinny przy Szkole Podstawowej w Skrzyszowie. 15.06.2014r.

Archiwum

VIII festyn rodzinny przy Szkole Podstawowej w Skrzyszowie. 15.06.2014r.

15 czerwca odbył się VIII festyn rodzinny przy Szkole Podstawowej w Skrzyszowie. Na festynie gościliśmy przedstawicieli władz gminnych w osobach wójta – Piotra Cielca, wice wójta – Bogusława Wójcika oraz sekretarz – Agnieszki Sochackiej. Festyn rozpoczął się przemarszem Orkiestry Dętej Miasta Dębica z mażoretkami zespołu Anturja ze Skrzyszowa. Pomimo chłodnej pogody wprowadzili oni wszystkich zebranych w dobry nastrój, rozpędzając swoimi uśmiechami i energią deszczowe chmury. Dyrektor szkoły, Andrzej Ziajor serdecznie przywitał wszystkich zebranych gości i zachęcił do korzystania z licznych rozrywek i atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej z Dębicy pod dyrekcją pana Stanisława Świerka, która zachwyciła publiczność swoim szerokim i różnorodnym repertuarem. Po występie muzyków na scenie zaprezentowali się najmłodsi artyści z naszej szkoły: Martynka Bieszcz z kl. 0, która zaśpiewała piosenkę „Mrówka w kąpielówkach”, Marysia Cieśla z kl. I w piosence „Rudy rydz” i „Bo ty się boisz myszy”.  Dzieci z kl. 0 przygotowane przez Barbarę Budzik pokazały „Taniec japoński”, a dzieci z przedszkola pod kierunkiem dyrektor Doroty Wrony zatańczyły poleczkę, zyskując sympatię publiczności. Z kolei na scenę wkroczyły mażoretki zespołu Anturja z pięknymi uśmiechami i zaprezentowały wspaniałe układy taneczne. Dziewczęta przyjęte zostały  aplauzem publiczności, podobnie jak tancerze  z Towarzystwa Przyjaciół Tańca „Złota Para” z Dębicy. Dwie wspaniałe pary wykonały klasyczne tańce towarzyskie i latynoamerykańskie, m.in. walc angielski, cha cha i jive. Pomiędzy występami dzieci wraz z rodzicami mogły brać udział w zabawach i konkursach z nagrodami (ufundowanymi przez p. Dziedzic) oraz korzystać z licznych atrakcji, takich jak: trampolina, zjeżdżalnie, quady, segway, malowanie twarzy, przejażdżki limuzyną hummer. Ci, którzy zamiast koni mechanicznych woleli naturalne, mogli skorzystać z konnych przejażdżek. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyło się także strzelanie z pistoletu do tarczy. Atmosferę dodatkowo podgrzał występ Formacji Tańca Nowoczesnego „Vega” z Centrum Kultury z Ropczyc. Dziewczęta porwały publiczność energetycznymi układami tanecznymi. Kolejnym punktem programu był występ Międzyszkolnego  Zespołu Pieśni i Tańca „Halicz” z Ropczyc. Następnie na scenę wkroczyły dziewczęta z zespołu Anturja pod kierunkiem Kingi Mazur prezentując kolejne układy taneczne. Seniorki zespołu Anturja wraz ze swoimi rodzicami przygotowały na okoliczność festynu stół wiejski, gdzie za symboliczną opłatą na potrzeby zespołu można było delektować się swojskimi przysmakami: pajdą chleba ze smalcem, bigosem, grochówką, proziakami i wyśmienitym domowym ciastem. Mali pasjonaci strażacką profesją mogli przymierzyć hełm i posiedzieć w kabinie wozu strażackiego z Powiatowej Straży Pożarnej w Ropczycach. Przez cały czas dzieci i dorośli mogli zakupić baloniki, lody, watę cukrową, popcorn, prażynki, napoje i potrawy z grilla. Na scenie wystąpili także zapaśnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Skrzyszów, prezentując ciekawy pokaz siły, sprytu i tężyzny fizycznej. Występy zakończył koncert chóru „Consensio” i orkiestry kameralnej z Gminy Ostrów, który pod kierunkiem pana Marka Wiktora wykonał utwory muzyki ludowej i współczesnej. Przybyli na piknik podziwiali ponadto pokaz modeli latających i skoki spadochronowe. O tak bogaty program festynu i sponsorów zadbał dyrektor szkoły Andrzej Ziajor. Do godziny 22:00 zebrani goście bawili się tańcząc przy wtórze orkiestry państwa Rachwałów z Ropczyc.  Dziękujemy wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, dzięki którym już po raz ósmy mógł odbyć się Festyn Rodzinny w Skrzyszowie oraz  wszystkim uczestnikom pikniku, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zechcieli wziąć w nim udział. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do sołtysa, rady sołeckiej i sołectwa wsi Skrzyszów, państwa Domaradzkich z Firmy BUDIMEX w Dębicy oraz Orkiestry Dętej Miasta Dębica. Dziękujemy również państwu Małgorzacie i  Krzysztofowi Ofiara z Woli Chorzelowskiej, którzy za niewielka opłata wypożyczyli nam namiot na ponad sto osób. 

SPONSORZY VIII Festynu Rodzinnego:
Hanna i Grzegorz Domaradzcy – Firma Budimex Dębica, Sołectwo wsi Skrzyszów, FH ROLMLEK Mielec, Sklep BOMIR – B.R.B. Dziedzicowie, Sklep spożywczy MERKURY – Renata Wawro Ropczyce, Sklep spożywczy Łukasz Golonka Skrzyszów, Zakład Mięsny NOWY MAXPOL Brzeźnica, Zakład Mięsny A.H. Paśko Ropczyce, Firma MARS – Marcin Chrobak Ostrów