Home » Aktualności » Pasowanie na czytelnika. 30.05.2016r.

Archiwum

Pasowanie na czytelnika. 30.05.2016r.

Dnia 30 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na Czytelnika Biblioteki” uczniów klas pierwszych. Specjalnie na tę uroczystość została przygotowana część artystyczna w wykonaniu uczniów kl.III i IV, w trakcie której zostały zaprezentowane nowe książki zakupione do biblioteki w ramach projektu ,,Książki naszych marzeń”.

Następnie uczniowie klasy I zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz „prośbami książki .” Pierwszaki skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie pan dyrektor pogratulował wszystkim uczniom i życzył wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczył pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami oraz wypożyczeniem książek przez pierwszoklasistów.