Home » Aktualności » Klasy IV-VI na spektaklu teatralnym „ W krainie Narnii”.31.05.2016r.

Archiwum

Klasy IV-VI na spektaklu teatralnym „ W krainie Narnii”.31.05.2016r.

31 maja o godz.8:40 w Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbył się spektakl teatralny pt.,,W krainie Narnii”, w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

W przedstawieniu trwającym około 75 minut występowali aktorzy: Agnieszka Zieleziecka,Olga Łasak, Ewelina Krawczyk, Wioletta Pomietło, Krzysztof Pomietło, Kamil Urban, Paweł Brandys i Jakub Piwowarczyk. Inscenizację reżyserował Bartosz Jarzymowski, a scenariusz napisał Andrzej Majczak ,,Opowieści z Narnii” są jak wrota do świata nieskrępowanej wyobraźni dziecka.

Narnia to kraina przyjaznych nimf i faunów, groźnych olbrzymów, karłów i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To miejsce pełne czarów i odwieczne pole walki dobra ze złem. Przejście do tego magicznego świata w starej , zapomnianej szafie przypadkiem odnajduje czwórka dzieci. To one wkrótce staną się bohaterami naszej opowieści. U boku króla Alsana stawić będą musiały czoła złowrogiej, Białej Czarownicy, której jedynym celem jest pełnia władzy nad dawną krainą szczęścia. Aby osiągnąć ten cel nie cofnie się przed żadną podłością . Dzieci czeka wiele niezwykłych przygód, prób umysłu i serca,testów na lojalność i męstwo, z których wyjdą szlachetnie odmienieni.

Ten spektakl bardzo uczniom się podobał, ponieważ zawierał dużo efektów specjalnych i był bardzo humorystyczny.

W spektaklu brały udział kl. IV – VI. Kierownikiem wyjazdu była Lidia Szymaszek, opiekunem – Bogusława Matłok.