Home » Aktualności » Teatrzyk Eden z Wieliczki przedstawia Legendę o św. Mikołaju Biskupie. 14.12.2016r.

Archiwum

Teatrzyk Eden z Wieliczki przedstawia Legendę o św. Mikołaju Biskupie. 14.12.2016r.

Dnia 14 grudnia uczniowie naszej szkoły oglądnęli teatrzyk wzorowany  na legendzie, który opowiadał o dzieciństwie Mikołaja, zanim został biskupem oraz świętym.

Aktorzy poprzez legendę przybliżyli uczniom postać św. Mikołaja Biskupa, jego życie i czyny. Pokazali pozytywną postawę Mikołaja, wytłumaczyli pojęcie „czynienia dobra” jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi.

Spektakl wzbogacony był piękną scenografią oraz bardzo atrakcyjnymi strojami. Pełen zabawnych sytuacji wciągał małego widza w przedstawianą historię oraz dawał poczucie, że każdy z nas może zostać świętym. Warto podkreślić fakt, że bajka opowiadała prawdziwą historię życia świętego a nie zlaicyzowaną i błędną „amerykańską” wersję.