Home » Aktualności » Uczniowie naszej szkoły na przedstawieniu i w piekarni. 4.10.2017 r.

Archiwum

Uczniowie naszej szkoły na przedstawieniu i w piekarni. 4.10.2017 r.

W dniu 4 października uczniowie kl. I-III byli na wycieczce w Domu Kultury w Sędziszowie Młp. Oglądnęli przedstawienie pt. „Opowieści z Krainy Lodowej” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Następnie dzieci udały się do piekarni w Ropczycach, gdzie zostały bardzo serdecznie i miło przyjęte. Podczas zwiedzania piekarni zapoznały się z etapami powstawania i rodzajami pieczywa (chleba, ciastek), maszynami i urządzeniami oraz pracą piekarza. Na zakończenie pobytu w piekarni uczniowie zostali poczęstowani ciasteczkami, cukierkami i napojami.

Uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Było to przedstawienie wykonane przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Inscenizacja klasyczna wg powieści J. R. R. Tolkiena opowiadała o przygodach pana Bilbo Bagginsa, o jego szalonej wyprawie do Samotnej Góry. Wspólnie z aktorami odtwarzającymi poszczególne role uczniowie przeżywali zadziwiające przygody z goblinami, wargami, elfami i olbrzymimi pająkami. W końcu dzięki mądrości czarodzieja, odwadze towarzyszy i własnemu sprytowi widzowie zobaczyli jak Bilbo wychodzi cało z tarapatów i wraca do rodzinnego domu, bogatszy nie tylko o magiczny pierścień, ale także o bezcenne doświadczenie i grono wiernych przyjaciół. Inscenizacja była bardzo żywiołowa, przepleciona piosenką aktorską. Poruszyła wyobraźnię widzów i uwydatniła humor brytyjskiego pisarza. Była to sztuka barwna i zabawna, jednocześnie opowiadająca o naszym świecie, w którym – jak w baśni – nieustannie toczy się walka dobra ze złem.

Zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do szkoły.