Home » Aktualności » Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 12.10.2017r.

Archiwum

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 12.10.2017r.

Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata.

 

12 października świętowaliśmy  w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie okazali pamięć i sympatię dla swych nauczycieli wręczając im kwiaty i prezentując akademię z humorem. O godz. 13.30 odbyła się uroczysta akademia, na której zebrali się odświętnie ubrani uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, emeryci i przedstawiciele Rady Rodziców.  Pan dyrektor Andrzej Ziajor złożył serdeczne życzenia pracownikom i gościom. W części artystycznej najpierw wystąpiły dzieci z kl. „0”, a później starsi uczniowie recytowali wiersze o szkole, o  nauczycielach, przedstawili zabawne scenki  oraz  humor z zeszytów szkolnych. Dziękowali w ten sposób za przekazywaną wiedzę, za okazywane wsparcie i poświęcenie, a także życzyli wiary w sens nauczania, zadowolenia i spełnienia marzeń. Słowami piosenek przepraszali za wybryki. Akademia miała także ciekawą oprawę muzyczną. Przygotowały ją: B. Budzik i A. Zawisza, a dekorację: M. Sokołowska-Andreasik i M. Hamala.