Home » Aktualności » Spotkanie z Sabiną Pelc – autorką książki dla dzieci „Baśniowe ścieżki” – zbiorku fantastycznych baśni i bajek, 14.12.2017r.

Archiwum

Spotkanie z Sabiną Pelc – autorką książki dla dzieci „Baśniowe ścieżki” – zbiorku fantastycznych baśni i bajek, 14.12.2017r.

Pani Sabina Pelc ze Skrzyszowa – z zawodu nauczycielka – jest autorką książki „Baśniowe ścieżki”. Jest to pierwsza książka, którą p. Sabina napisała, ale w przygotowaniu znajduje się już kolejna, gdyż jak zaznaczyła autorka – pisanie od dawna ją pociągało.

Sabina Pelc jest Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Legendy Warmii i Mazur”. Młodzież Publicznego Gimnazjum w Ociece wyróżniła ją statuetką „Nauczyciel Roku”. W dniu 14 grudnia przedszkolacy i dzieci z kl. „0” mieli okazję gościć p. Sabinę Pelc, autorkę zbioru sześciu fantastycznych opowiadań  kończących się morałem, które  przenoszą nas w świat baśni. Ilustracje do książki wykonała p. Dorota Król.

Autorka „Baśniowych ścieżek” omawiała poszczególne bajki prezentując wykonane do nich ilustracje oraz podkreślając ich morał. Dzieci też mogły wypowiedzieć się na temat swoich ulubionych bajek oraz życiowych pasji. Na książeczkach otrzymały autograf pisarki.

Spotkanie przebiegało w radosnej i ciepłej atmosferze. Dzieci aktywnie brały w nim udział zadając liczne pytania.  Na zakończenie podziękowały pisarce i złożyły świąteczne życzenia.