Home » Aktualności » Szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów. 6.06.2018r.

Archiwum

Szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów. 6.06.2018r.

Widzimy dużo przykładów ratowania życia przez dzieci i młodzież. Często właśnie dzieci są jedynymi osobami które mogą wezwać pomoc. Już maluchy powinny mieć odruch sięgnięcia po telefon i zadzwonienia po pogotowie czy powiadomienia jakiejś osoby dorosłej. Dnia 6 czerwca w naszym Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów. Przeprowadził je instruktor Mariusz Jodłowski opowiadając o tym, jak rozpoznać zagrożenie, jak pomóc drugiej osobie przy zasłabnięciu i jak postępować z osobą nieprzytomną. Pokazał podstawową tzw. „bezpieczną pozycję”, zabiegi resuscytacyjne oraz jak udzielić pomocy poszkodowanemu przy złamaniach, omdleniach czy oparzeniach. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. W części praktycznej dzieci mogły przeprowadzić resuscytację na fantomie. Dzieci zapoznały się z numerami alarmowymi i jak postępować podczas rozmowy telefonicznej z dyżurnym ratownikiem. Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Po szkoleniu otrzymały dyplomiki ukończenia kursu. Mamy nadzieję, że nabyta wiedza teoretyczna i praktyczna uświadomi uczniom, że może być wypadek, że może ktoś zasłabnąć, że trzeba będzie mu pomóc i nie zawahają się przed tym.

Więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013910894013