Home » Aktualności » Rozpoczęcie roku szkolnego, 02.09.2019r.

Rozpoczęcie roku szkolnego, 02.09.2019r.

Gruszki i jabłka w sadzie dojrzały,

liście na drzewach pozłaca jesień.

Bociany od nas już odleciały,

wrzosy zakwitły, bo to już

jesień!

Żegnajcie, letnie przygody.

Czas już powracać do domu.

Złocą, czerwienią się liście dębów,

jesionów i klonów.

Żegnajcie, lasy zielone.

Żegnajcie lasy błękitne.

Już wrzesień idzie przez łąki

i wrzosem liliowo kwitnie.

2 września 2019 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8:00 uroczysta Msza święta, którą celebrował ks. Mariusz Nosal. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie i przedstawiciele samorządu gminnego. Wszystkich serdecznie przywitał dyrektor Andrzej Ziajor, który zwrócił się do uczniów mówiąc, że rozpoczynający się rok szkolny to kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy, czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji. Jednakże musimy pamiętać o wydarzeniach, które miały miejsce 80 lat temu. Właśnie o  tym wrześniu 1939 roku. Wrzesień – schyłek lata, początek brzemiennej w dary jesieni. Druga wojna rozpoczęła się dla Polaków dwukrotnie: po raz pierwszy 1 września 1939 roku, gdy Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę, a po raz drugi 17 września najazdem armii radzieckiej. W ogniu dwóch systemów totalitarnych naród polski poddany został masowemu wyniszczeniu. Totalitaryzm radziecki i niemiecki pokazał co to znaczy pogarda dla człowieka i dlatego tak ważne jest w dzisiejszych czasach abyśmy pamiętali i wyciągali lekcję z historii „nigdy więcej wojny”, nigdy więcej nie wolno dopuścić aby taki koszmar się powtórzył. Pamiętajmy o tych co odeszli, polegli, pamiętajmy również , że to dla nas i że to nasz obowiązek aby ta pamięć nigdy nie umarła. W nowym roku szkolnym dyrektor życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.