Home » Aktualności » Rozpoczęcie comiesięcznych audycji muzycznych – Filharmonia Podkarpacka, 11.10.2019r.

11 października rozpoczęły się w naszej szkole cykliczne comiesięczne audycje muzyczne dla dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz kl. I- III, prowadzone przez muzyków z Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

W tym miesiącu uczniowie poznali twórczość Stanisława Moniuszki. Jego życiorys, najważniejsze kompozycje, a także ciekawostki z życia. Warto pamiętać, że patronem muzycznym obecnego roku jest właśnie Stanisław Moniuszko.

Na każdy miesiąc  roku szkolnego dobrany został odpowiedni repertuar:

• w listopadzie „Mazowsze, Śląsk – ambasadorzy polskiej kultury”,
  • w grudniu „Polskie Tańce Narodowe – jako popularyzacja nauki w społeczeństwie”
  • w styczniu „Karnawał coroczny festiwal kostiumów, kolorów i rytmów”,
  • w lutym „Muzyka z pogranicza Europy”
  • w marcu „Muzyka religijna z różnych stron świata”,
  • w kwietniu „Muzyka i emocje w filmie”,
  • w maju „Bajki – grajki i piosenki dla dzieci”,
  • a w czerwcu będzie to miłe zaskoczenia dla wszystkich – „Niespodzianka”.

I tak już kolejny rok została rozpoczęta nasza szkolna przygoda z muzyką, która będzie nam towarzyszyć aż do czerwca.