Home » Aktualności » Interaktywne widowisko multimedialne „Kot w butach” przygotowane przez Teatr Show z Wrocławia, 29.01.2020r.

Archiwum

Interaktywne widowisko multimedialne „Kot w butach” przygotowane przez Teatr Show z Wrocławia, 29.01.2020r.

Dnia 29 stycznia dzieci z przedszkola i kl. „0” pod opieką wychowawczyń udały się na  Interaktywne Widowisko Multimedialne „Kot w butach” do MGOK-u w Sędziszowie Młp. Przedstawienie miało ukazać dzieciom od zaplecza pracę aktora, kierownika planu, realizatora dźwięku, operatora obrazu. Teatr Show tworzy widowiska w taki sposób, aby dzieci  brały  udział  w  przedstawieniu.  Zapraszane  są za scenę, przymierzają kostiumy i mogą przez chwilę grać jak prawdziwi aktorzy przed widownią oraz przed kamerą. Prowadzący aktor w ciekawy i wesoły sposób wprowadza widzów w tajniki nowoczesnych mediów, pokazując jak powstają filmy. Podczas całego przedstawienia mogliśmy się wiele nauczyć o świecie filmu, a nawet nasze przedszkolaki mogły stać się jego częścią. Nasi mali aktorzy wykazali się wielką odwagą. Efekty ich pracy będzie można obejrzeć za kilka tygodni, po przesłaniu do szkoły filmiku ze zmontowanego już przedstawienia”. Dzieci miały możliwość aktywnie uczestniczyć w tworzeniu scen. Poznały też nowoczesne technologie i „sztuczki” montażowe oraz były aktorami w green screen, czyli wirtualnym studiu filmowym tworząc wspólnymi siłami i wyobraźnią „Kota w butach”.