Home » Aktualności » Zerówka laureatem Konkursu poezji śpiewanej dla polskich przedszkoli oraz polonii w Unii Europejskiej „Polak mały”

Archiwum

Zerówka laureatem Konkursu poezji śpiewanej dla polskich przedszkoli oraz polonii w Unii Europejskiej „Polak mały”

Grupka dzieci  z klasy „0”  pod kierunkiem Barbary Budzik pilnie przygotowała się do konkursu poezji śpiewanej dla polskich przedszkoli oraz polonii w Unii Europejskiej ,,Polak mały”. Celem konkursu było:

upowszechnianie literatury polskiej wśród polonii zamieszkującej Unię Europejską;

uwrażliwianie dzieci na piękno polskiej poezji patriotycznej i kulturę żywego słowa;

prezentowanie umiejętności wokalnych i twórczości artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym.

Zadaniem uczestników było nagranie filmu video prezentującego (solo lub w duecie) wiersza Władysława Bełzy pt. „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego” w formie wokalnej do dowolnej polskiej muzyki. Duet: Kaja Kolbusz i Amelia Cieśla wyśpiewały tekst W. Bełzy, a grupka dzieci: Emma Fryz, Oliwia Dygdoń, Miłosława Fic, Kaja Ożóg, Jan Barnaś, Antoni Barnaś, Filip Kędzior, Artur Rokosz, Mieszko Orzech, Igor Kamiński wykonała aranżację ruchową do muzyki.

Ku miłemu zaskoczeniu nasza prezentacja zdobyła najwyższą lokatę w kraju oraz wśród przedszkoli Unii Europejskiej.

Dziękujemy  wykonawcom za piękną prezentację utworu „Katechizm polskiego dziecka” i lekcję patriotyzmu oraz serdecznie gratulujemy dzieciom i wychowawczyni Barbarze Budzik.