Home » Aktualności » 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Archiwum

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia, został uznany przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych, jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji 4 kwietnia 2022r. nasza szkoła, solidaryzując się z osobami dotkniętymi autyzmem, przybrała kolor niebieski. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, tego dnia przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, ponieważ niebieski jest symbolem autyzmu. Jest to kolor niewinności i nadziei. Dzień Autyzmu obchodzony jest od 2008 roku i ma za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na problematykę autyzmu i niepełnosprawności. W przedstawionym z tej okazji programie artystycznym, uczniowie klas I-III, starali się podnieść świadomość swoich kolegów i koleżanek, na temat autyzmu, zwrócić uwagę na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, rozdawali niebieskie baloniki dzieciom z oddziału przedszkolnego i zerówki. Na koniec, na znak solidarności z osobami z autyzmem, odbijali niebieskie dłonie pod hasłem ,,Razem dla autyzmu”.