Home » Aktualności » Wycieczka dzieci z przedszkola i kl. 0 – III do „Rabkolandu”, 01.06.2023r.

Wycieczka dzieci z przedszkola i kl. 0 – III do „Rabkolandu”, 01.06.2023r.

Wspaniały Dzień Dziecka w dniu 1 czerwca przedszkolakom, zerówce oraz uczniom klas młodszych w Rabkolandzie zorganizowali nauczyciele i rodzice przy wsparciu wójta naszej gminy i gminnej komisji d.s. rozwiązywania problemów alkoholowych. Tam każde dziecko znalazło coś dla siebie. Na małych, spragnionych przygód odkrywców czekało pięć stref, które zagwarantowały wspaniałą zabawę na cały dzień. Przed maluchami roztoczyły się bajkowe światy Doliny Trzmiela oraz Wioski Wikingów, gdzie dzieci zawarły fascynującą znajomość z historią oglądaną z oryginalnej perspektywy Kopalni Złota albo Łodzi Wikinga. Samochodziki, zjeżdżalnie, górskie kolejki, karuzele, Latający Autobus i Parada Aut… a to nie wszystko! Rabkoland wyzwolił w naszych milusińskich dużą aktywność. Atrakcje i większe urządzenia pozwoliły przełamywać bariery strachu i nabierać pewności dzieciom, a nawet rodzicom. Cały świat dzieciom stanął na głowie za sprawą domu do góry nogami. Odwiedzili krzywe zwierciadła, cyrk Luna, zadaszony rurapark, farmę cioci Maryni, domki krasnoludków. Zbudowali ogromne obiekty z dużych klocków lego. Taką ekscytującą wyprawę dzieci nie chciały zakończyć i wspominają ciągle z wypiekami na twarzy. Jak wygląda życie na łące? Kto na niej mieszka i jakie zależności łączą jej mieszkańców? O tym wszystkim dzieci dowiedziały się podczas lekcji „Przyjaciele Pana Trzmiela”. Wycieczka z rodzicami była wyśmienitą zabawą, pokazała jak rodzinnie, zdrowo i aktywnie spędzać czas, dała moc niezapomnianych atrakcji, a do tego zaszczepiła bakcyla poznawania nowych miejsc, parków rozrywki w naszym kraju.