Home » Aktualności » Ogólnopolski konkurs plastyczny Św. Wojciech i bł. ks. Jerzy Popiełuszko – męczennicy końca tysiącleci

Archiwum

Ogólnopolski konkurs plastyczny Św. Wojciech i bł. ks. Jerzy Popiełuszko – męczennicy końca tysiącleci

Obaj służyli Chrystusowi i gorliwie głosili Jego naukę. Z odwagą dawali świadectwo prawdzie. Nie lękali się upominać rządzących, głosząc prawdę o godności człowieka. Wspomagali cierpiących i więzionych. Mężowie Boży. Nieustraszeni głosiciele Prawdy, za którą oddali życie.
Celem konkursu było upamiętnienie postaci św. Wojciecha i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którzy stali się symbolami walki o Prawdę oraz wolność i godność człowieka. Konkurs miał również na celu rozwijanie zainteresowań artystycznych wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Goślinowie im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej oraz Szkolne Ognisko Misyjne im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy Szkole Podstawowej w Goślinowie im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej. Prace na konkurs przygotowali uczniowie na kole historycznym i uczennice z kl. VIII. Miło nam przekazać, że uczeń Wiktor Przetacznik został laureatem. Gratulujemy.