Home » Aktualności » Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 i pożegnanie uczniów klasy VIII, 23.06.2023r.

Archiwum

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 i pożegnanie uczniów klasy VIII, 23.06.2023r.

W piątek 23 czerwca 2023r., dobiegł końca kolejny rok szkolny 2022/2023. Ten dzień uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego rozpoczęli od uroczystej mszy św. celebrowanej przez ks. Stanisława Kurcapa. W słowie kierowanym do uczniów ks. Stanisław opisał poszczególne miesiące nauki posługując się wierszem ks. Twardowskiego i pokazał jak szybko minęły miesiące tego roku szkolnego. Zwrócił uwagę, aby z pożytkiem wykorzystywali dany czas, na rozwijanie talentów, poszukiwanie i poszerzanie swoich horyzontów.

Wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor Andrzej Ziajor, który to podsumował rok szkolny 2022/2023. Najlepsi, najpilniejsi, najzdolniejsi zostali nagrodzeni. Wyróżnieni zostali także rodzice, którzy swoim zaangażowaniem wspierali działania szkoły.

Dzień wcześniej 22 czerwca uroczyście pożegnani zostali uczniowie kl. VIII. Zwracając się do absolwentów dyrektor Andrzej Ziajor mówił, że teraz zamyka się w Waszym życiu pewien etap. Przed Wami nowe wyzwania, jednakże nie zapominajcie, że to w tej szkole zdobywaliście wiedzę i to tu kształtowaliście swoją osobowość, swój charakter. Szukając wzorów do naśladowania nie zapominajcie o patronie szkoły bł. ks. Jerzym Popiełuszce z nim na pewno będzie Wam łatwiej realizować wszystkie plany, podejmować wyzwania oraz stawiać czoła trudnościom. Ks. Jerzy mówił: „Jesteśmy spadkobiercami tych, którzy ust swoich nie zamknęli gdy chodziło o ważne sprawy narodu. Dlatego i my zamykać ust nie możemy, gdy idzie o wychowanie młodego pokolenia, które w niedalekiej przyszłości na swoich barkach poniesie losy domu ojczystego”.

Następnie słów kilka do swoich wychowanków skierowały B. Zimierowicz i P. Dzierlęga. Żegnając swoich wychowanków B. Zimierowicz mówiła: „Pożegnania zawsze są trudne, ale w życiu nie chodzi o to, by było łatwo, ale wartościowo. Pamiętajcie, że „Nic, co ma wielką wartość w życiu, nie przychodzi łatwo”. Na koniec chcę Wam powiedzieć, żebyście byli odważni. I odważnie kroczyli po tym świecie. Bo on Was potrzebuje, dokładnie takich jacy jesteście. Każdemu z Was chciałabym powiedzieć: Możesz. Potrafisz. Dasz radę. Wierzę w Ciebie! I nigdy nie zapomnij o tym, że… JESTEŚ WARTOŚCIOWY, A TWOJE ŻYCIE MA OGROMNE ZNACZENIE!

Na koniec pożegnam Was słowami Kubusia Puchatka, który powiedział; „Obiecaj mi, że zawsze będziesz pamiętał o tym, że jesteś bardziej odważny niż w to wierzysz, silniejszy niż Ci się wydaje i bardziej mądry niż myślisz”. Chciałabym żebyście obiecali to nie tyle mnie ile przede wszystkim sobie. Żebyście zawsze o tym pamiętali.

Uczniowie kl. VII wraz z wychowawcą B. Bobulską – Przysiecką żegnając starszych kolegów posłużyli się mottem: „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń” w ten sposób chcieli im przekazać, że powinni pamiętać o wspólnie spędzonych latach, ale jednocześnie odważnie kroczyli w przyszłość. W krótkiej humorystycznej akademii pożegnali ósmoklasistów, życząc im dużo sukcesów.

Życząc wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku dyrektor Andrzej Ziajor złożył wszystkim podziękowania za całoroczną współpracę, życząc by okres wakacji był czasem odpoczynku i radości.